Şal Örnekleri Modelleri Yapılışı
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Şal Örnekleri Modelleri Yapılışı

0

Tüm bayanların elbiselerini süsleyen birbirinden güzel şal modelleri herkesin dolabında vardır eminim ki. Eski zamanlarda annelerimiz ninelerimiz soğuklardan korunmak maksadıyla kalın iplerle harika sıcak tutan şallar örerek kışın kullanırlardı. O güzel şalları annelerimizden ve ninelerimizden hatıra olarak saklayanlarımız bile var.

2021 Şal Örnekleri Modelleri

Günümüzde ise şalları kışın soğuktan korunmanın yanı sıra daha çok elbiselerimize kombin amaçlı kullanılıyor. Özellikle misafirliğe giderken veya düğünlerde bayanların şıklığına şıklık katan muhteşem şal modellerini görebiliyoruz. Alışverişe giderek güzel bir elbise alıyorsunuz, fakat elbisede bir şeylerin eksik olduğu bazen kendini belli ediyor. Bu aşamada devreye sizi şık gösterecek olan aksesuarlar ve takılar imdadınıza yetişiyor.

basit Şal Örnekleri Modelleri

İçindekiler

KIŞA ÖZEL YAPILAN ŞAL MODELLERİ

Fabrikalarda makinelerde örülen çok çeşitli ve güzel şal modelleri mevcut. Fiyatları da el örgüsü şal modellerine göre biraz daha ucuz. Fakat el örme şallar daha bir güzel ve daha bir dayanıklı oluyor.

El emeği göz nuru olan bu şahane şal modelleri usta ellerle süslenerek ortaya çok cezbedeci şallar çıkıyor. El örgüsü olması şalın çok daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Böylece yıllarca kullanabildiğiniz gibi nesilden nesile miras kalarak manevi bir değer de eklenerek çok değerli bir eşya haline geliyor. Daha çok tığ ile örülen şallar şiş ile de örülüyor.

bayan Şal Örnekleri Modelleri

Genç kızlarımızın çeyizlerinin olmazsa olmazı çeyizlik şallar tüm annelerin ve kızların vazgeçilmezi. Çeyizlik şallar genellikle tığ işi olup çok değişik şal modelleri var. Gelin şal modelleri çok güzel örneklere ve süslemelere sahip oluyor. Simli iplerle örülen ve muhteşem bir görüntüye sahip olan ışıl ışıl parlayan şallar kızlarımızın çeyizlerini süslüyor.

En yaygın şal modelleri üçgen şallardır. Uzun dikdörtgen şal modelleri ve baktüs şallar da yaygın kullanılan şal örneklerinden. Ayrıca firkeyle yapılan şahane şal modelleri de yine çeyizleri süslüyor.

Örmesi zor görünse de bir yerden başlayarak bu nadide güzellikte şallardan yapmak isteyenler sitemizdeki modellere bakarak öğrenebilir ve hatta farklı modeller bile ortaya çıkartabilirler. Ben bu işlerden anlamam diyenler hiç öyle düşünmeyin istemeniz yeterli biz sizler için en sade şal modellerini derledik. Haydi başlayalım…

en güzel Şal Örnekleri Modelleri
farklı Şal Örnekleri Modelleri
güzel Şal Örnekleri Modelleri
kadın Şal Örnekleri Modelleri
kolay Şal Örnekleri Modelleri
Şal Örnekleri Modelleri 2021
Şal Örnekleri Modelleri basit
Şal Örnekleri Modelleri kolay
Şal Örnekleri Modelleri
yeni sezon Şal Örnekleri Modelleri
yeni Şal Örnekleri Modelleri
yepyeni Şal Örnekleri Modelleri

ÖRGÜ ŞAL NASIL ÖRÜLÜR VİDEO

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir