Sağlıklı Su Nasıl Anlaşılır ? Kaliteli Suyun pH Derecesi Kaç Olmalı
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sağlıklı Su Nasıl Anlaşılır ? Kaliteli Suyun pH Derecesi Kaç Olmalı

0

İnsan sağlığı için biliyorsunuz ki su çok önemli kaynaklardan birisidir. Fakat son zamanlara baktığımız da iç sularının kalite bozukluğundan dolayı ister istemez insan sağlığına da bu durum ciddi zararlar vermektedir. Çünkü hem mikrop he de kimyasal artıklarla dolu olan damacanada ki sular insan sağlığına zarar verir. Bu yüzden sağlıklı suyun nasıl olduğunu anlamamız gerekiyor. Bizde bu konu hakkında netten araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri ise sizlerle paylaştık.

Sağlıklı su nasıl anlaşılır

İnsan yaşamını devam ettirmesi için suya ihtiyacı vardır ve suyun kalitesi de bu konuda çok önemlidir. Son dönemlere baktığımız da ise gerçekten kaliteli bir su bulmak epey zor hale geldiğini söyleyebiliriz. Sağlıksız sular zaten biliyorsunuz ki insan sağlığını olumsuz etkiler. Suyun kalitesini anlamak için PH derecesini çok iyi bilmeniz ve ölçmeniz gerekmektedir.

Aynı zaman da suyun saklandığı yer de bu durum da önemlidir. En sağlıklı sular içerisin de kaynak suları yer almaktadır ve kaynak sularının içerisin de yüksek miktar da vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

SAĞLIKLI İÇME SUYUNUN İÇERİ NASIL OLMALI?

  • Kaliteli olan bir suyun mutlaka hem kokusuz hem berrak hem de renksiz olması gerekmektedir.
  • Suyun içerisin de suya kötü koku verecek maddelerin olmaması gerek.
  • İçtiğimiz su hem yumuşak hem de içimi böyle hoş olmalıdır.
  • İçerisin de hastalık oluşturabilecek mikroorganizmaların olmaması gerek.
  • Aynı zaman da suyun içerisin de herhangi bir şekilde cıva , kurşun , krom ve arsenik gibi maddelerin olmaması gerekiyor.

KALİTELİ SU NASIL ANLAŞILIR?

kaliteli suyun ph derecesi kaç olmalı
  • Kaliteli bir suyu anlamanın yolu içme sularında kullanılan kit kurşun ile klor gibi yaygın olan kirleticileri ölçmek için alet vardır onu kullanabilirsiniz.
  • Kuyu sularında kullanılan kitte su kalitesini ölçer.

KALİTELİ SUYUN pH DERECESİ KAÇ OLMALI?

Bu konu hakkında bir araştırma yapılmıştır ve kaliteli bir suyun PH derecesi 7.2 ila 8.5 arasında olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir