Sağlık Ocağı Kan Alma Saatleri Ne Zaman ? Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sağlık Ocağı Kan Alma Saatleri Ne Zaman ? Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri

0

Sağlık Ocağı Kan Alma Saatleri Ne Zaman ?

Sağlık ocakları mahalle , köy ve semt gibi küçük olan yerleşim yerlerinde insanlara hizmet veren bir merkezdir. Sağlık ocaklarının hatta diğer adı aile sağlığı merkezi olarak bilinir. Birçok kişinin merak ettiği soru şu oluyor ? Sağlık ocaklarında kan alma saatleri ne zaman ? Sağlık ocakları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor ? gibi sorular oluyor. Bizde bu konular hakkında araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık.

Sağlık ocağı kan alma saatleri

Ülkemizde yaklaşık olarak 6 bin 300 kadar aile sağlık merkezleri ( sağlık ocakları ) bulunmaktadır. Sağlık ocakları aynı zaman da sağlık bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir. Sağlık ocakları hastanelere göre daha küçüktür ve semt ve sokaklara göre hizmet verir. Bütün insanların kayıtlı olmuş olduğu sağlık ocakları vardır ve E-devlet üzerinden ulaşarak kendinize rahatlıkla randevu alabilirsiniz. Aile sağlık merkezlerinde evlilik raporu , demir eksiklii tahlili , kan tahlili , sağlık raporu , kolestrol yağ ölçümü ve gebelik takibi gibi birçok hizmet ücretsiz olarak verilmektedir.

SAĞLIK OCAĞI ÇALIŞMA SAATLERİ

  • Sağlık ocakları hafta içlerinde sabah 08.00 ila akşam 17.00 arasında hizmet veriyor.
  • Öğle arası tatili 12.00 ila 13.00
  • Aile sağlık hizmetleri hafta sonları cumartesi ve pazar günlerinde hizmet vermemektedir.
Sağlık ocağı kan alma saatleri ne zaman

SAĞLIK OCAĞINDA SAAT KAÇA KADAR KAN TAHLİLİ VERİLEBİLİR?

Birçok kişi merak ettiği soru sağlık ocaklarında kan tahlili saç kaçta veriliyor ? Kan verme saatleri sabah 8.30 ila 10.30 arasında olmaktadır. Sabah saatinde verdiğiniz kan tahlillerinin sonuçlarını her zaman ertesi gün içerisinde alabilirsiniz. Fakat kan tahlili yaptıracağınız zaman aç karnına yaptırmanız gerekiyor. Cuma günü yapılan tahliller ise sonuçları pazartesi günü çıkar.

SAĞLIK OCAĞINDA SAAT KAÇA KADAR KAN TAHLİLİ VERİLEBİLİR

SAĞLIK OCAĞINDA SAAT KAÇA KADAR İDRAR TAHLİLİ VERİLEBİLİR

Sağlık ocaklarında isteyen vatandaşlarımız idrar tahlili de verebilir. Aile hekiminiz tarafından bu onaylanırsa o zaman idrar tahlilini kan alma saatleri ile beraber yaptırabilirsiniz.

Sağlık ocağı kaçta açılıyor

SAĞLIK OCAĞINDA TAHLİL SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR

Sağlık ocaklarında yaptıracağınız kan veya idrar tahlili sonuçlarınızı E-nabız üzerinden girerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz. E-nabıza girmek için ise sadece TC kimlik numaranızı girmeniz ve daha sonra tahlillere girip o bölümden öğrenebilirsiniz.

Sağlık ocağı kan tahlili sonuçları

SAĞLIK OCAĞI ÜCRETSİZ Mİ

Gelen bazı sorulardan birisi de sağlık ocaklarının ücretli mi , yoksa ücretsiz mi sorusu oluyor. Sağlık ocağında ister sağlık sigortanız olsun isterse olmasın herkes muayene , kan ve idrar tahlillerini ücretsiz bir şekilde verebilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir