Saçların Daha Canlı Olması ve Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Saçların Daha Canlı Olması ve Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir ?

0

Her kadın saçlarına çok büyük önem verir ve günümüzde ise bence saçlarına özenmeyen bayan yoktur. Fakat bizler ne kadar önem versek bile ince telli , cansız ve zayıf saçlar hepimizin ortak sorunu maalesef. İşte bunların önüne geçmek için kürler veya şampuanlar deneyip saçlarımız için daha iyi performans arıyoruz değil mi ? Eğer kızlar sizlerin de saçı cansız , hızlı uzamıyor ve kırılgan ise o zaman çok doğru yerdesiniz demektir.

Saçların Daha Canlı Olması ve Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir

B12 Eksikliğine Dikkat Edin

Saçlarınız sizin istediği kadar uzamıyor veya sürekli olarak saçlarınız dökülüyorsa o zaman bunun en büyük sebebi B12 eksikliği olabilir. B12 değerlerinizden emin değilseniz o zaman mutlaka kan testi yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü kırılgan ve aynı zaman da saçların sürekli olarak dökülmesi genel olarak B12 eksikliğinden kaynaklı bir durum olur. Eğer sorun buysa b12 eksikliğini gideren takviye haplarını kullanabilirsiniz.

Not : Bu hapları kullanmak için mutlaka doktorunuza tanışın.

Saç Derinize Masaj Yapın

Denenmiş ve günümüzde ise sürekli olarak uygulanan bu yöntemi yaparak kafanızdaki kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Kafanızın saçlı olan bölgesine güzel bir şekilde masaj yaparak kan dolaşımını arttırın. bu şekilde yaptığınız zaman saç diplerine kan daha hızlı gitmeye başlar ve saçlarınız hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde uzamaya başlar. Fakat masaj yaparken hareketleri yavaş yapmaya özen gösterin.

Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edin

Islak olan saçı genel olarak kurulamak için havlu kullanırız ve bu şekilde saçımızda ki fazla suyu da almış oluruz. Saç kurutma makineleri ise saç diplerine ciddi anlam da zarar verdiği gibi aynı şekilde havlu arasına almış olduğunuz saçlarınızı sürttürüp kurutma yöntemi de o derece saçınıza zarar vermektedir. Bu şekilde saçlarınızı kurutursanız hem saçlarınız hem cansız hem de daha çok kırılgan olur.

At Kuyruğu Saç Modelinizi Değiştirin

Eğer at kuyruğu saçını seviyorsanız ve sürekli olarak bu şekilde topluyorsanız bunu hemen değiştirmeniz gerekiyor. Çünkü çok sıkı toplanan saçlar da dökülme daha çok olmaktadır. Bu tarz saç stillerini seviyorsanız sık sık yapmak yerine belirli aralıklarla yaparsanız herhangi bir sorun olmaz. Ama saçlarınızı her zaman daha gevşek bırakmalı ve dinlendirmelisiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir