Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

0

Türk Mutfağının en vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan saç kavurma yanına ne yapılır ? birçok bayanımız tarafından sıkça merak edilen sorulardan birisidir. Saç kavurma aynı zaman da yemek pişirme aracı olarak da bilinir ve sacın üzerinde etin kavrulmasıdır. Sacın üzerinde yapılan her şey biliyorsunuz ki çok lezzetli oluyor. Kavurmalar her yemeğin yanına yakışır ve özellikle saç kavurmada olunca işler bir hayli farklı oluyor gerçekten. Saç kavurmasının yanına içecek olarak gidebilecek en güzel meşrubat buz gibi Ayrandır. Peki başka neler yapılabilir ?

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

PİLAV

Pilavı yemeği biliyorsunuz ki her yemeğin yanına olmazsa olmazı yemeklerden birisidir. Türk Mutfağındaki yeri ise gerçekten bir başkadır. İşte bu yüzden Saç kavurmasının yanına pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Saç kavurmasının yanına gidebilecek ikinci aperatif yemeklerde birisi de patates püresidir. Hem doyurucu hem de lezzetli olduğundan dolayı bence ikisi güzel menü olur.

SEBZE YEMEKLERİ

Hem sağlık hem de lezzet açısından tercih edebileceğiniz yemek türü sebze yemekleridir. Saç kavurmasının yanına sebze yemeklerinden birisini yapabilirsiniz.

PATLICAN YEMEKLERİ

Patlıcan yemekleri biliyorsunuz ki birçok yemeğin yanına gitmektedir. Bu yüzden saç kavurmasının yanına patlıcan tarzı yemekler arıyorsanız o zaman istediğiniz patlıcan yemeklerini yapabilirsiniz.

ERİŞTE

Saç kavurmasının yanına pilav yapmayacaksanız veya sevmiyorsanız o zaman Erişte yemeğini tercih edebilirsiniz. Emin olun saç kavurma ve erişte çok lezzetli ikili olacaktır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir