Saç Dökülmesini Durduran Doğal ve Pratik Yöntemler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Saç Dökülmesini Durduran Doğal ve Pratik Yöntemler

0

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıkça karşılaşılan ve sinir bozucu olan sorunlardan birisi de saç dökülmesi oluyor. Şimdi saç sağlığımız bizim için çok önemlidir ve bu yüzden genellikle mevsim geçişleri olduğu zaman saç dökülmeleri görülmeye başlanır. Aslında mevsim geçişlerin de bu gibi sorunların görülmesi normaldir. Fakat saçlarınız aşırı derece de dökülüyorsa o zaman vitamin eksikliği ya da anemi gibi rahatsızlığınız var demektir.

Saç Dökülmesini Durduran Doğal ve Pratik Yöntemler

Saç dökülmelerini önlemek için uygulayacağımız bazı doğal yöntemler sayesinde bunu engelleyebiliriz. Fakat bu yöntemleri uyguladıktan sonra sabırlı olmanız gerekmektedir. Çünkü uygulanacak olan bu yöntemler zaman gerektirir.

Isırgan Otu Yöntemi

Yaşamış olduğunuz yer de ısırgan otu varsa o zaman onu kullanarak saçların dökülmesini engelleyebiliriz. Bunu yapmak için ısırgan otunu suda kaynatalım ve demleyelim. Daha sonra su yeşil renge gelince fısfıs sprey’in içerisine dolduralım. Her duş aldıktan sonra ısırgan otunu mutlaka saçlarımıza uygulayalım. Bu yöntemi düzenli bir şekilde yaparsanız saçlarınızın dökülmesini de en aza indirmiş olursunuz.

Sarımsak İle Saç Dökülmelerini Engellemek

Sarımsak yöntemini kullanarak saç dökülmelerinden kurtulmak istiyorsanız hemen uygulamamızı yapalım. 10 diş sarımsağın kabuklarını soyalım ve küçük parçalar halinde keserek bir kabın içerisin de dövelim. Sonra içerisin de 1 yemek kaşığı süt ekleyip elde etmiş olduğumuz karışımı saç diplerimize masaj yaparak güzelce yedirelim. Saç diplerimize sarımsağı uyguladıktan sonra bone takarak yaklaşık olarak 1 saat bekleyin ve daha sonra yıkayın. Bu yöntemi ayda 1 defa uygularsanız saç dökülmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Bol Miktarda Su Tüketin

Bol miktarda su içmek saç dökülmelerinin önüne geçmektedir. Düzenli olarak su tüketirseniz saç kökü hücrelerinin ve bölge de bulunan kan yenilenir. Bu yüzden düzenli ve aynı zaman da bol su için.

Not : Yukarıda da anlattığımız gibi bu yöntemleri uyguladığınız zaman sabırlı olmanız gerekiyor. En geç 2 ay saçlarınızda meydana gelen dökülmelerin en aza indiğini kendiniz de göreceksiniz.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir