Rengi Akan Kıyafetler Nasıl Yıkanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Rengi Akan Kıyafetler Nasıl Yıkanır ?

0

Çamaşır yıkadığımız zaman genel olarak birçok kadının karşılaşmış olduğu problemlerden birisi de rengi akan kıyafetler oluyor. Aslında bakarsanız bu istenilen bir durum değildir fakat araya karışan renkli olan kıyafetler yüzünden beyaz kıyafetlere renkler akabiliyor ve buda kıyafetlerin renklerini karıştırıyor.

Rengi Akan Kıyafetler Nasıl Yıkanır

Eğer böyle bir durumu yaşamak istemiyorsanız kesinlikle çamaşır makinenize kıyafet atacağınız zaman renklerine özen göstererek atın. Siyahlar ve beyazlar bir arada kesinlikle yıkanmaz , Beyazlarla da renkliler bir arada olmaz. İlk olarak bunu bilmemiz gerekiyor.

İlk defa çamaşır makinenize kıyafet atacaksanız ve bunun nasıl olduğunu bilmiyorsanız o zaman renklerin karışmasını önleyen mendiller var bunları kullanarak kötü sonuçlardan kurtulmuş olursunuz. Ama bunların dışında çoktan çamaşırlarınızı attınız ve renkler birbirine karıştıysa tekrardan eski haline döndürmek istiyorsanız yapmanız gereken yöntemleri sizlerle paylaştık.

Rengi Akmış Kıyafetler İçin Ne Yapılmalıdır?

  • Yıkamış olduğunuz kıyafetleri eğer çamaşır makinenizden çıkarttığınız zaman renklerin değiştiğini gördüyseniz kurumadan tekrardan yıkamanız gerekiyor. bunu yapmak için ise kaliteli bir çamaşır deterjanı kullanıp kıyafetlerinizi tekrardan uzun program da yıkamanız gerekiyor.
  • Eğer kurursanız çamaşırlarınız o zaman renklerin eski haline gelmesi gerçekten çok zor olur. bu yüzden çamaşır makinenizden kıyafetleri çıkarır çıkartmaz hemen uzun program da yıkayınız. Yıkama yapmadan önce çamaşır deterjanı seçimi en önemli noktalardan birisidir. Her zaman kaliteli olanları tercih edin ki böyle bir durumla karşılaştığınız zaman tekrardan attığınız da rengi eski haline dönebilsin.
  • Rengi akmış olan kıyafetlerinizi tekrardan yıkayacağınız zaman burada sıcaklık derecesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer tekrar yıkadınız ve bir işe yaramadı ise o zaman sıvı deterjan tercih ederek ön yıkama yapıp arkasından aynı işlemleri deneyebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yapacağınız zaman yıkama talimatlarına kesinlikle uyun. Çünkü yıkama yapacağınız zaman bunlara uygun olmazsa bu seferde farklı deformasyonlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Diğer yöntemlerden birisi de leke çıkarıcı kullanmaktır. Kıyafetlerinizin rengine uygun olan leke çıkarıcıları tercih ederek rengi akmış olan kıyafetlerinizi tekrardan eski haline getirebilirsiniz. Aynı zaman da kuru temizlemecilerin kullanmış olduğu sıvıları da tercih edebilirsiniz. Fakat şunu belirtmek isteriz ki eğer siyah renkte olan bozulmalar veya beyaz rengin çok koyu renklere karışması sonucunda meydana gelen renk değişimlerin de maalesef ki herhangi bir şey yapamazsınız. Bu yüzden çamaşırlarınızı makineye atacağınız zaman çok dikkat edin.
  • Bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız o zaman kıyafetlerinizi yıkayacağınız zaman mutlaka renk koruyucu mendillerden kullanın.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir