Pratik Cam Silmenin Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pratik Cam Silmenin Püf Noktaları

0

Cam Temizliğinin Püf Noktaları ?

Büyük pencereler ve çok sayıda, bir evi ışıkla doldurur ve davetkar hissettirir. Ancak, özellikle polen sayısı yüksek olduğunda, çok yağışlı kötü hava koşullarının ardından ve çok tozlu uzun kuru dönemler varsa, pencerelerin aylardır temizlenmemiş gibi görünmesi sadece birkaç gün sürer. İçeride, pencerelerin de uğraşacağı çok şey var; özellikle çocuklar ve evcil hayvanlar pencere camlarında iz ve leke bırakırlar. Bu nedenle, ne kadar kirli olduklarına bağlı olarak, pencereler yaklaşık iki ayda bir hem iç hem de dış temizlenmelidir. Kolay Cam Silme Teknikleri inceleyecek olursak,

Pratik Cam Silmenin Püf Noktaları

Pencere camlarında ve pencere çerçevesindeki birçok kir temiz su kullanılarak da temizlenebilir. Bunu yapmak için, cam yüzeyleri ve çerçeveyi ıslak bir mikrofiber bezle veya tüy bırakmayan pamuklu bir bezle silin ve ardından kurulayın. Birkaç hafta içinde inatçı kirler oluşmuşsa, ev ilaçları veya temizleyiciler de kullanmalısınız. Cam Temizliğinin Püf Noktaları ve en iyi ev ilaçları şunlardır:

Sirke veya sirke özü: 1 litre suya 1 bardak sirke özü ekleyin. Ardından, pencereleri her zamanki gibi temizlemek için bunu kullanın. Not: Bundan önce taş pencere pervazlarını – örneğin mermer – kaplamalısınız, aksi takdirde sirke özü yüzeye zarar verebilir.

Sitrik asit: 1 litre suya 2 ila 3 yemek kaşığı sitrik asit tozu ekleyin ve ardından bunu mikrofiber bir bezle her şeyi temizlemek için kullanın.

Cam Temizliğinin Püf Noktaları 

Bulaşık deterjanı: Ilık su ve balzam içermeyen bir bulaşık deterjanı fışkırtarak karıştırarak da harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Bulaşık sıvısının hacmi, bardağın ne kadar kirli olduğuna bağlıdır.

Limonlu siyah çay:  1 büyük fincan koyu siyah çayı yakl. Kovaya 3 litre su ve yarım limonun suyunu ekleyin. Ardından pencere camlarını temizlemek için mikrofiber bir bez kullanın. Çaydaki tanenler yağları ve hatta nikotini gevşetirken sitrik asit kire karşı etkilidir.

Alkol: Ilık temizleme suyuna bir miktar metil alkol ekleyin. 5 litrelik bir kova ılık suya bir damla metil alkol ekleyin. Dikkat: Ellerinizin kurumaması için temizlik yaparken eldiven giyin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir