Portakal Reçeli Acı Olursa Ne Yapılmalı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Portakal Reçeli Acı Olursa Ne Yapılmalı ?

0

Portakal Reçeli Acı Olursa Ne Yapılmalı ?

Karşımıza çıkan sıkça sorulardan birisi de portakal reçeli acı oldu ne yapmalıyım ? sorusu oluyor. Dışarıdan hazır olarak satın almak yerine birçok ev hanımı ev yapımı olarak reçelleri daha çok tercih etmektedir. Reçeller hem yazın hem de kışın tercih edilmektedir ve çeşitli meyvelerden yapılıyor. Yapımı da oldukça basit olduğundan sadece bazı noktalara dikkat ederek kısa süre içerisinde portakal reçelinizi hazırlayabilir ve sevdiklerinizle tüketmeye başlayabilirsiniz.

Portakal Reçeli Acı Olursa Ne Yapılmalı

Kış mevsiminde reçel olarak en çok yapılanlar arasında portakal reçeli yer alıyor. Portakal reçelinin tarifini öğrenip daha sonra bu reçeli deneyebilirsiniz ve eşsiz lezzetlerden sizler de faydalanabilirsiniz. Portakal reçelini ister kahvaltılarda isterseniz de marmelat olarak tatlı tariflerinde kullanabilirsiniz burada karar sizlere kalmış.

Portakal reçeli yapıldığı zaman bazı durumlar da acı olabiliyor ve buda ister istemez hanımların canını sıkabiliyor. Böyle bir durum olduğu zaman aslında bakarsanız yapacak bir şey yok fakat acı olmasını önceden engellemenin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Şimdi vereceğimiz püf noktaları kesinlikle uygulayınız.

reçel acı olursa

Portakal Reçelinin Acı Olması Nasıl Önlenir ?

Portakal reçelinizin acı olmasını istemiyorsanız sizler için bulduğumuz bazı püf noktaları sıra sıra aşağıya yazdık. Bu uygulamaları uygularsanız reçeliniz daha tatlı ve lezzetli olacaktır.

1-)Portakalı 1 Gece Bekletin

Portakal reçeli yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalardan birisi de reçeli yapmak için 1 gece önceden bekletmeniz gerekiyor. İlk olarak bir gece önceden portakal kabuklarını soyun ve bu kabukları bir kenara ayırıp daha sonra küp şeklinde doğrayın. Sonra 1 bardak şeker , 1 bardak portakala denk gelecek şekilde şeker eklemesi yapalım ve bunu 1 gece kabın içerisin de bekletelim. Bu yapacağınız yöntem sayesinde reçeliniz daha tatlı ve herhangi bir şekilde problem olmadan yapabileceksiniz.

2-)Kabuğun Yüzeyini Mutlaka Temizleyin

Portakal reçelinin acı olmasının bir diğer nedeni de kabuklarından kaynaklanan durumdur. Yani eğer sizler kabuklarınızı iyi bir şekilde temizlemezseniz o zaman içerisin de bulunan asidik yapı reçelin de acı olmasını sağlar. Bu yüzden portakalların kabuklarını çok iyi temizleyin.

3-)Beyaz Yerlerini Temizleyin

Portakal reçelinin acı olmasını önlemenin bir diğer yöntemlerinden birisi de beyaz olan kısımlarını iyi temizlemeden geçiyor. Portakallarımızı soyma işlemi yaptıktan sonra içerisin de beyaz parçalar kalır ve bunları olabildiğince temizlemeniz gerekiyor. Bu şekilde acı olmasının önüne geçebilirsiniz.

4-)Kabukları 2 Kere Kaynatın

Portakal kabuklarını 2 kere kaynatarak reçelinizin acı olmasını bu şekilde de engelleyebilirsiniz. Kabuk içerisin de yer alan acılık bu şekilde azalır ve reçelin tadını değişmesini engeller.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir