Polis Köpekleri Türleri İsimleri ve Resimleri
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Polis Köpekleri Türleri İsimleri ve Resimleri

0

Polis Köpekleri Türleri

Köpekler biliyorsunuz ki insan hayatı üzerinde çok büyük etkileri vardır ve özellikle polis köpekleri çok önemlidir. Eskiden atlar vardı ve şimdiler de ise köpekler var ve sadık olduklarından dolayı da gözü kapalı olarak güvenebiliriz. Günümüzde bulunan köpekleri çok iyi eğitmeli ve onları geliştirmemiz gerekiyor. Böyle olduğu zaman da onlardan yararlanırız ve özellikle polislerin sıklıkla kullanmış olduğu hususlardan birisidir.

K9 köpekleri çok iyi bir şekilde eğitildiği zaman gerçekten iz takibi yapabiliyor , tehlikeli bir durumu haber veriyor , uyuşturucu gibi hususları tespit ediyor ve bombanın yerini bulabilmek gibi özellikleri bulunmaktadır. Aynı zaman da en büyük etkilerinden birisi de koruma sağlamalarıdır.

1 – German shepher dog (Alman çoban köpeği) – Alman Kurdu:

Alman çoban köpekleri ortalama olarak yaşam süreleri 9 ila 10 yıl olmaktadır ve bu hayvanlar eğer çok iyi bir şekilde bakılırsa o zaman 13 yıla kadar yaşayabilir. Aynı zaman da hem uyanık hem sadık hem de çok zeki hayvanlardan birisidir.

2 – Belgian shepherd malinois (Belçika Malinois Köpeği)

Belçika malinois köpekleri inatçı , dost canlısı , cesur ve aynı zaman da kendinden oldukça emin köpek türlerinden birisidir. Ortalama olarak yaşamları 12 ila 14 yıl arasında olmaktadır. Çeşitli renkleri bulunmaktadır ve en yaygın olan rengi ise Black-masked fawn, Black-tipped Fawn.

3 – Rottweiler

Rottweiler köpekleri almanların en popüler olan köpek türlerinden birisidir. Ortalama olarak yaşam ömürleri 8 – 10 yıl arasında olmaktadır. İtaatkar , cesur , sadık ve aynı zaman da çok korkusuz köpeklerden birisidir.

4 – Doberman

Doberman köpekleri almanların en çok tercih ettiği köpeklerden birisidir ve polis köpeği olarak bilinir. Ortalama olarak ömürleri 10 ila 13 yıl arasında olmaktadır. En bilinen özellikleri atik , dikkat çekici , korkusuz ve enerjik olmalarıdır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir