Pişmiş Yemeğin Acısı Nasıl Alınır ?
  1. Ana Sayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pişmiş Yemeğin Acısı Nasıl Alınır ?

0

Pişmiş yemeğin acısı nasıl alınır? Yapmış olduğunuz yemek çok acı olmuş ise ve bu yemeği kurtarmak isteniyor ise, pirinç kurtarıcı malzemelerden en başta gelmektedir. Peki, Pişmiş yemeğin acısı nasıl alınır 

Pişmiş Yemeğin Acısı Nasıl Alınır
  • Bir fincan pirinç sıcak su içerisinde bekletilmelidir.
  • Beklemekte olan pirinçleri, çorba ve sulu yemeklere eklenebiliyor.
  • Yemeğin içine koymuş olduğunuz pirinçler yemeğin acı tadını hafifletmede yardım edecektir.
  • Pirinçlerin bir miktar kadar haşlanmış olması, acılığı giderme konusunda çok daha hızlı sonuçlar vermektedir.

Pişmiş Yemeklerin Acısının Alınması

Mutfak işlerinde çalışan kişiler ve genellikle ev hanımlarının yapmış olduğu hatalardan bir tanesi olan ve bu hatayı düzeltmek için internette aratmış oldukları sorulardan bir tanesi ise Pişmiş yemeğin acısı nasıl alınır olmaktadır.

Pişmiş yemeğin acısını almak için diğer bir çözüm ise havuçtur. Havucun yapısında bulunmakta olan şeker, acılı yemeklerin acısını almaya yardımcı olacaktır. Havuç dilimlendiği zaman, şeker yapısı sayesinde acı tat ortadan kalkacaktır.

Pişmiş yemeğin acısı nasıl alınır  sorusuna havuç ile cevap verilebilmektedir. Yemek acı olduğu zaman ne yapılır sorusunun geleneksel cevaplarından bir tanesi ise sudan yardım almaktır.

Sulu ve salçalı yemeklerin acı oranı kaçtığı zaman yemeğin içerisinden bir kepçe kadar su alınıp bu aldığınız bir kepçe su miktarı kadar sıcak su ile değiştirmeniz yemeğin acılığını alacaktır.

Almış olduğunuz suyun içerisinde acı tat daha fazla yoğun olacağı için, eklemiş olduğunuz yeni sıcak su ile tadını daha da hafifletebilecekseniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yorum Yap