Pişen Yemek Buzdolabında Nasıl Saklanır ? Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pişen Yemek Buzdolabında Nasıl Saklanır ? Püf Noktaları

0

Hem sağlıklı hem de hazır olan yemekleri tüketmemiz biliyorsunuz ki pek mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden evde diğer günden hazırlamış olduğumuz yemekleri diğer günde yememiz için sağlıklı ve aynı zaman da lezzetli kalması için doğru şekilde saklamamız gerekmektedir. Bu yazımız da ise pişen yemekleri doğru bir şekilde nasıl saklanır ? bunu inceleyeceğiz.

Pişen yemek buzdolabında nasıl saklanır

Yoğun olan dönemler içerisin de önceden pişirmiş olduğumuz ev yemeklerini saklamamız için çok panik yaparız fakat şunu belirtmek isteriz ki yapmış olduğunuz yemek bir sonraki günde ki kadar lezzetli olmaz.

Yemeğe ne yaparsanız yapın isterseniz yağı bile giderin ilk günkü gibi lezzetli olmaz. Bu yüzden yemekleri doğru bir şekilde saklama yaparak bu durumlarla karşılaşmayın.

PİŞMİŞ YEMEKLER BUZDOLABINDA NASIL SAKLANMALI?

  • Çorba gibi sıvı olan yemekleri yaptıysanız ve bunları saklayacaksanız o zaman mutlaka cam kaseye koymayınız. Birçok kişi bunlara koyuyor fakat yanlıştır. Bunların yerine çorbalarınızı emaye tencerelerde saklayabilirsiniz.
  • Sulu olarak yapılan yemekleri saklamak için de derin bir kabın içine poşet koyup dondurarak saklama yapabilirsiniz. Aynı şekilde ağzı kapalı olan kaplar da buzdolabınız da yaklaşık 4 güne kadar saklayabilirsiniz.
  • Katı olarak yapılan yemekleri saklamak için ise buzdolabı poşetlerine koyup ayırarak buzluk yerin de saklama yapabilirsiniz.
  • Buzluk bölümün de saklayacağınız yiyeceklerin ise mutlaka üzerlerine tarih yazınız.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir