Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

0

Bu yazımızda pirinçli ıspanak yemeğinin yanına ne yapılır bu konuda hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız. Demir açısından en faydalı sebzelerden birisi de biliyorsunuz ki ıspanaktır. Ispanak yemeğini hatta günümüzde herkes tarafından sevilerek yenmektedir. Bu kadar çok faydalı olduğundan dolayı da çocukların yemesi daha çok önemlidir. Mesela bugün pirinçli ıspanak yemeği yaptınız ama yanına ne yapacaksınız ? O zaman neler yapabiliriz ona bakalım.

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

YAYLA ÇORBASI

Her ana yemeğin yanında mutlaka başlangıç olarak çorba yapılmalıdır. Bu yüzden ıspanak yemeğine uyum sağlayacak çorbalardan birisi de yayla çorbasıdır. Sıcacık bir çorba ıspanak yemeğinin yanına mükemmel olur bence.

MERCİMEK ÇORBASI

Türk mutfağında biliyorsunuz ki çorba olarak en çok tüketilen mercimek çorbası oluyor. Eğer sizler yayla çorbasını yapmak istemiyorsanız o zaman alternatif olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

TARHANA ÇORBASI

Yaz kış demeden her yemekte tercih edilen çorbalardan birisi olan tarhana çorbası da başlangıç olarak ıspanak yemeğinin yanına çok yakışacaktır. Mis gibi kokan ve vitamin bakımından da baya zengin olan tarhana çorbasını sevenler hemen ıspanak yemeğinin yanına servis edebilir.

BULGUR ( MEYHANA ) PİLAVI

Ispanak yemeğinin yanına yapabileceğiniz bir değişik yemeklerden birisi de bulgurdan yapılan meyhane tarzı pilavıdır. Bu pilav biraz farklıdır ama tadı gerçekten mükemmeldir.

DOMATESLİ MAKARNA

Rendelemiş olduğunuz domatesler ve soğanlar ile harika makarna yapabilirsiniz. Yapımı da oldukça basit olduğundan dolayı ıspanak yemeğinin yanına domatesli makarna yapabilirsiniz.

FIRINDA MAKARNA

Normal tencerede makarna yapmak istemeyen ev hanımlarımız varsa isterler se fırında makarnayı da tercih edebilir. Fırında yapmış olduğunuz makarna bir de krema ile birleştiği için ortaya harika lezzet çıkacaktır.

PATATES PÜRESİ

Her yemeğin yanına en sık yapılan yiyeceklerin başında patates püresi gelmektedir. Sizler de farklılık olması açısından ıspanak yemeğinizin yanına damak tadınıza göre patates püresini yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir