Pırasanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pırasanın Yanında Ne Gider

0

Bazı insanlar tarafından pek sevilmeyen fakat vücut için oldukça yararlı olan pırasa yemeğinin yanına ne gider ? makalesine bugün hep beraber göz atacağız. Akşam yemeği olduğu zaman anneler çocuklarına bu yemekten yedirmek ister ve yanına güzel sunumlar yaparak çocuklarına yedirirler. Sebze yemeklerine aslında ön yargı olarak yaklaşılıyor fakat aslında yanına yapacağınız yemekler sayesinde ortaya harika menüler çıkıyor. İşte pırasanın yanına yapılabilecek yemekler ;

Pırasanın Yanında Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Hem doyurucu hem de lezzet bakımından en çok tercih edilen yemeklerden birisi de bulgur pilavıdır. Sizler de pırasa yemeğinizin yanına çok güzel tamamlamak için bulgur pilavı yapabilirsiniz.

CACIK

Pırasa yemeğinin yanına yoğurtla yapılan şeyler çok güzel gider. Bu yüzden bu gibi cacık pırasanın yanına çok yakışacaktır. Akşam yemeği olarak pırasa yemeği , bulgur pilavı ve cacık yapabilirsiniz.

PEYNİRLİ MİLFÖY HAMURU

Biraz farklı hamur işi yapmak istiyorsanız o zaman alacağınız milföy hamurundan çok güzel peynirli veya başka malzemelerden börek yapabilirsiniz. Pırasa yemeğinin yanına milföy hamuru çok yakışacaktır.

YOĞURT ÇORBASI

Her ana yemeğin yanın da mutlaka başlangıç olarak çorba vardır. Bu yüzden hem lezzetli hem de çok sevilen yoğurt çorbasını pırasa yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Tabi isteyenler varsa yoğurt çorbası sevmiyorsanız daha farklı çorbalar da yapabilirsiniz.

SALATA

Pırasa yemeğinin yanına yapılabilecek en güzel mezelerden birisi de mevsimlik salata’dır. Mevsimine göre sebzelerinizle harika salata yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir