Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Son zamanlar da en çok yapılan çorbalar arasında yer alan pırasa çorbasının yanına ne gider birçok bayanımız tarafından merak edilir oldu. Zaten pırasa biliyorsunuz ki ekşi oluyor ve işte çorba ekşi ile uyumlu olunca ortaya gerçekten harika sebze çıkıyor. Pırasa çorbasının yanına yapacağınız güzel yemekler sayesinde hem sağlıklı besleneceksiniz hem de menünüz daha kuvvetli olacak. İşte pırasa çorbasının yanına gidebilecekler ;

Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider

KISIR

Pırasa çorbasını demiştik eşi oluyor ve bu yüzden ekşimsi olan bu tadı yapacağınız kısır ile daha güzel hale getirebilirsiniz. Kısır biliyorsunuz ki beş çayında en çok tercih edilen yemektir.

BULGUR PİLAVI

Pilavı tercih edecek ev hanımlarımız varsa hem doyurucu hem de pırasa çorbasının yanına çok yakışacak olan bulgur pilavını tercih edebilirler. Bulgur pilavının hem sindirimi kolay hem de çok yararlı mineraller bulunduğundan dolayı bence yapın derim.

MAKARNA

Yapacağımız pırasa çorbasının yanına domates soslu , sebzeli veya yoğurtlu güzel makarna yapabiliriz. Burada makarna tercihi tamamen sizlere kalmış dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Hatta isterseniz kıymalı da deneyebilirsiniz.

ET YEMEĞİ

Çorbanın yanına her zaman ana yemek yapılması gerekiyor ve bu yüzden pırasa çorbasının tamamlamak için ana yemek olarak et yemeklerinden biftek , pirzola gibi kırmızı etleri kullanabilirsiniz.

SEBZE ÇORBASI

Pırasa günümüzde birçok insan tarafından sevilmiyor ve bu yüzden tüketilmiyor. İşte bu yüzden sevmeyenler için alternatif olarak sebze çorbasını yapabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir