Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok yapılan ve sevilen yemekleri arasında patlıcan yemeği yer alıyor. Fakat patlıcan yemeğinin yanın da ne gider ? sorusu ev hanımlarımızın kafalarını çok kurcalayan sorulardan birisidir. Aslında bakarsanız patlıcan yemeği her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir ve ister yapacağınız yemek kuru isterse de sulu olsun hiç fark etmez. Patlıcan yemeklerinde ise genel olarak en çok yapılanlar ; patlıcan oturtması , imambayıldı , patlıcan kebabı ve karnıyarık yemeği oluyor. Bunlardan birisini yaparak ve yanına da aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz yemeklerden birisini seçerek akşama harika menü hazırlamış olursunuz.

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan yemeği yapıldığı zaman akla genel olarak gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Zaten biliyorsunuz ki pirinç pilavı genel olarak her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz patlıcan yemeğinin yanına da şehriyeli ve tereyağlı güzel pirinç pilavı yapabilirsiniz.

DOMATESLİ ÇORBA

Patlıcan yemeği genel olarak ağırdır ve bu yüzden ana yemeğe geçmeden önce mutlaka başlangıç olarak çorba yapmamız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden çorba olarak tercihiniz domatesli çorbadan yana olabilir. Hem üzerine ekleyeceğiniz kaşar ile de harika çorba sunumu yapmış olursunuz.

KÖFTE

Köftenizi ister ızgarada ister sulu isterseniz de kuru olarak yaparak patlıcan yemeğinizin yanına güzel servis edebilirsiniz. Özellikle köfte çocuklar tarafından da çok sevilen yemek türü olduğundan bence tercih edilmeli.

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne yapsam

TAVUK SOTE

Tavuk sote günümüzde sık sık yapılan ve en çok beğenilen yemek çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden patlıcan yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız akşamda evinize misafir gelecekse o zaman tavuk sote en iyi seçimdir.

ET YEMEKLERİ

Yapmış olduğunuz patlıcan yemeğinin yanın da et yoksa o zaman et yemeği çok yakışacaktır. Et yemeği ile patlıcan yemeği her zaman en iyi uyum sağlayan türlerden birisidir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir