Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

0

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde sık sık yapılan salata türlerinden birisi de patlıcan salatası oluyor. İlk olarak fırında veya ocakta közlemiş olduğunuz patlıcanları alüminyum folyoya sarın ve soğumaya bırakın. Daha sonra patlıcanlarınız kararmadan onları doğrayın ve üzerine de limon sıkarak , hem domates hem soğan hem kırmızıbiber hem de maydanozu üzerine ekleyerek ve isteğe bağlı olarak ceviz ile sızma zeytinyağını ilave edip ana yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Peki patlıcan salatasının yanına ne yapılır ? merak eden ev hanımlarımız varsa bulmuş olduğumuz alternatif tariflere göz atabilirsiniz.

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

HAYDARİ

Haydari çok yoğun bir salata türüdür fakat sofralara yakışan en lezzetli salatalardan birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz patlıcan salatasının yanına ikinci bir güzel salata yapmak isterseniz bence haydari en iyi seçim olur.

MEYHANE PİLAVI

Patlıcan salatasının yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de meyhane pilavı oluyor. Bulgur pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine tel veya arpa şehriyeli olarak yaparsanız ortaya daha güzel tatlar çıkartabilirsiniz.

IZGARA

İster tavuk isterseniz etten yapacağınız ızgara patlıcan salatasının yanına çok yakışacaktır. Akşam yemeği için patlıcan salatası , ızgara ve meyhane pilavı yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz bence.

Patlıcan Salatasının Yanına Ne gider

HUMUS

Humusu biliyorsunuz ki hem tahin hem de nohutların birleşmesi sonucunda ortaya çıkan lezzettir. Patlıcan salatasının yanına ise ikinci bir meze yapmak isteyenler varsa humusu yaparak akşama zengin bir sofra hazırlamış olurlar.

TİRAMİSU

Akşam yemeğinden sonra yenebilecek tatlılar arasında Tiramisu yer alıyor. Patlıcan salatanızın yanına tatlı olarak ne yapsam diye düşünenler varsa menünüze Tiramisu tatlısını ekleyebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir