Patlıcan Oturtma Yanında Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Yapsam

0

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağında sık sık yapılan ve yeri de çok farklı olan patlıcan oturtma yanında ne gider ? bugün hep beraber buna bakacağız. Biliyorsunuz ki et yemekleri günümüzde daha sık yapılıyor ve özellikle protein bakımından da çok zengin besin olduğundan dolayı her evde tercih edilmektedir. Patlıcan oturtması çok güzel yemeklerden birisidir fakat ev hanımları bu yemeği yapacakları zaman yanına ne yapacaklarını her zaman merak ederler. İşte bizler de bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulduğumuz en güzel yemek türlerini sizlerle paylaştık. Ama şunu hatırlatalım sizlere patlıcan oturtmanın yanına gidebilecek en güzel yemek pirinç pilavıdır.

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Gider

PİLAV

İster bulgur isterseniz de pirinç pilavı hiç fark etmez. Patlıcan oturtması dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen yemek pilav oluyor. Sizler de yapacağınız pilavı biraz daha zenginleştirmek istiyorsanız o zaman pişirdikten sonra üzerine dereotu ekleyebilirsiniz.

AYRAN

Patlıcan oturtmanın yanına eğer sizler bulgur pilavı ya da pirinç pilavı tercih ettiyseniz o zaman bu menüyü tamamlamak için yanına Ayran tercih edebilirsiniz.

CACIK

Yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına Ayran tercih etmeyecekseniz o zaman bunun yerine yoğurttan ve salatalıktan yapılan buz gibi cacık yapmaya ne dersiniz ? Hatta cacığınızı daha güzel yapmak için üzerine nane de ekleyebilirsiniz.

Patlıcan Oturtma Yanında Ne yapsam

YOĞURTLU HAVUÇ

Günümüzde sık sık yapılan yoğurtlu havuç patlıcan oturtmanın yanına bence çok yakışacaktır. Eğer farklı şeyler yapmak istiyorsanız yoğurtlu havuç iyi seçim olacaktır.

FIRINDA MAKARNA

Makarna yapımı çok basit olan yemek türlerindendir ve birden fazla pişirme yöntemi vardır. Özellikle en çok yapılanlar arasında fırında makarna yer alıyor. Patlıcan oturtmanın yanına başka ek yemek yapacaksanız fırında makarnayı yapabilirsiniz.

FIRINDA KREMALI PATATES

Klasiklerin dışında yemek yapacaksanız o zaman fırında kremalı olarak yapacağınız patates yemeğini yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına yaparak sofranızı daha zengin hale getirebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir