Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır

0

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır ?

Kış mevsimi geldiği zaman en çok tüketilen yemeklerden birisi olan patlıcan musakka yanına ne gider ? ev kadınlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisidir. Şimdi patlıcan musakka biliyorsunuz ki hem patlıcandan hem de kıymadan yapılan harika lezzetlerden birisidir. Özellikle yanına birden fazla alternatif yemekler de yapılıp sunulabilir. Ama ilk akla gelen yemek tabiki de pirinç pilavı oluyor. Patlıcan musakkanın yanına ister ara sıcak isterseniz de ara soğuk olarak yemekler tercih edebilirsiniz. Patlıcan musakka yağlı bir yemektir ve bu yüzden yanına yapılacak yemekte hafif olması çok önemli etkenlerden birisidir. O zaman patlıcan musakka yemeğinin yanına neler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne gider

MERCİMEK ÇORBASI

Kışın en çok tüketilen ve sevilen çorbalarından birisi olan mercimek çorbasını yapmış olduğunuz patlıcan musakkanın yanına yapıp servis edebiliriniz. Aynı zaman da mercimek çorbası hafif bir çorba ve yapımı da basit olduğundan bence tercih edilebilir.

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan musakkanın yanına ne gider ? diye soracak olursanız ilk yapılabilecek yemek tabiki de pirinç pilavıdır. Fakat pirinç pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli veya şehriyeli yaparsanız daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız buna alternatif olarak bulgur pilavını seçebilirsiniz. Çünkü aynı pirinç pilavı gibi bulgur pilavı da patlıcan musakkanın yanına çok yakışır. Hem hazırlanması da kolay hem de vücut için çok yararlıdır.

CACIK

Hem patlıcan musakka hem de pirinç pilavının yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında buz gibi cacık gider. Özellikle yapmış olduğunuz cacığınızı nane ve pul biberle süslerseniz daha güzel lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Patlıcan musakkanın yanına yapılabilecek lezzetler arasında salata türleri yer almaktadır. Salata olarak da çoban salatasını yapabilirsiniz. Çünkü hazırlanması ve sunulması çok basit salata türüdür.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir