Patates ve Limon Maskesi İle Cilt Lekelerini Giderme
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Patates ve Limon Maskesi İle Cilt Lekelerini Giderme

0

Birçok insanın cildinde oluşan lekeler genel olarak hem çevresel etkenlerden hem de kimyasal maddeler içerek bakım malzemeleri kullanıldığı zaman oluşmaktadır. İlk zamanlar belki bu durumu çok önemsemezsiniz fakat ilerleyen zamanlar da gerçekten cildimiz de oluşan bu lekeler ister istemez rahatsız etmeye başlıyor. Peki , cildimiz de oluşan bu lekeleri kolay yöntemlerle nasıl halledebiliriz.

Patates ve Limon Maskesi İle Cilt Lekelerini Giderme

Şimdi hanımlar sizlere vereceğimiz evde yapabileceğiniz çok kolay bir maske ile 5 gün içerisin de yüzünüz de oluşan tüm cilt lekelerinden kolayca kurtulmuş olacaksınız. Cildiniz de oluşan lekeleri geçirmek için kimyasal maddeleri de bu şekilde kullanmamış olacaksınız. Sizlere vereceğimiz bu maske cildinizi hem parlak hem lekesiz hem de daha sağlıklı yapacaktır.

Patates Limon Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet normal boy patates
  • Yarım limon

Patates Limon Maskesinin Hazırlanışı

İlk olarak patateslerin kabuklarını güzel bir şekilde soyalım ve daha sonra küp şeklinde parçalara ayıralım. Daha sonra patateslerimizi blender yardımı ile püre haline getirelim. Püre haline geldikten sonra patatesin içerisin de buluna suyu süzelim ve cam bir kavanoza aktaralım. Kavanozun içerisine yarım limon sıkarak suyun içerisine ekleyelim ve daha sonra karıştıralım.

Hazırlamış olduğunuz patatesin kabuklarını soyduktan sonra küp şeklinde parçalara ayırın. Küt şeklinde doğradığınız patatesleri blender yardımı ile püre haline getirin.

Püre haline getirdiğiniz patatesin suyunu süzün ve cam bir kavanoza aktarın. Kavanozun içerisine yarım limonu sıkarak suyunu içerisine ekleyin ve karıştırın.

Patates Limon Maskesi Nasıl Uygulanır?

Patates limon maskesini uygulamak çok basittir. Bunu yapmak için pamuk yardımı ile karışımınızı yaklaşık olarak 15 dakika kadar yüzünüz de bekletin. Daha sonra bu karışımı 2 defa olmak üzere 5 gün boyunca yüzünüze uygulayın ve kısa zaman içerisin de cilt lekelerinde kurtulun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir