Parfüm Seri No Sorgulama (Barkod Sorgulama)
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Parfüm Seri No Sorgulama (Barkod Sorgulama)

0

Parfüm Seri No Sorgulama ?

Günlük hayattan nereye gidersek gidelim güzel kokmak isteriz. Bunun için dünyada birçok koku da parfüm ürelimi yapılmaktadır. Kullanacağınız parfümün orijinal olmasını isteriz. Bunun için parfüm ser no sorgulama yapılabilir. Peki, parfümün orijinalliğini sorgulama nasıl yapılır diyebilirsiniz.

Alacağınız parfümün kutusu üzeninde mutlaka ticaret bakanlığı tarafından onaylandığını gösteren bir simge bulunmalıdır. Daha sonra parfüm şişesinin ya da ambalajının üzerinde 4 haneli parfüm kodu var mı yok mu ona bakılmalıdır. Her ki bu 4 haneli parfüm kodu yoksa parfümünüz büyük ihtimal sahtedir.

Parfüm Seri No Sorgulama

Eğer 4 haneli parfüm kodu varsa parfüm seri no sorgulama yapılabilir. Parfümün gerçek mi sahte mi olduğunu ücretinden de anlayabilirsiniz. Niye bu markaların parfümleri oldukça pahalıdır ve değerlidir. Değerli olmasının sebebi çok titiz çalışılarak birçok ürünün birleştirilmesiyle elde edilmiştir.

Gerçek bir parfüm arıyorsanız küçük işletmelerden, küçük mağazalardan alışveriş yapmamalısınız. Parfümün gerçek mi sahte mi olduğunu tespit etmemiz zorlaşabilir bunun için parfüm seri no sorgulama yapmalısınız. Eğer orijinal bir parfüm tester alacaksanız kokusunun diğer orijinal şişeler ile birebir ayni olması gerekir.

Bununla beraber parfüm sıkıldığında acı ve buruk bir koku olmamalıdır ve en önemlisi parfüm sıkıldığı yerde renk veya leke olarak olması gerekir. Bu konulara dikkat ederek parfümünüzü alabilirsiniz. Eğer ki online olarak alışveriş yaptıysanız aynı şekilde barkot sistemini okutarak gerçek mi sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir