Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir ?

0

Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir ?

Parfüm kokusu nasıl giderilir? Sorusu parfümü fazla kaçırdığımızda veya yanlışlıkla şişemizin kırılmasıyla ortaya çıkan bir sorudur. Parfüm günümüzde herkesçe kullanılan hoş kokular olarak bilinmektedir. Aslında, doğaya çok zararlıdır ve sağlığa yarardan çok zarar verir. Özellikle bu koku hoş bir koku olmadığında bazen bu kokudan kurtulmak o kadar da kolay olmuyor. Ama biz birkaç yöntem denedik ve rahatlıkla önerebiliriz; Bazı yöntemler parfüm kokusunu ortamdan tamamen uzaklaştırmanızı sağlar.

Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir

Parfüm kokusu nasıl çıkar?

Parfüm kokusu nasıl çıkar? Sorusunu kullanılan parfümden veya kırılan şişe sonucu ortaya çıkan sonuçtan memnun olmayanlar sıklıkla soruyor. Bu sorunun birkaç cevabı bulunmaktadır. Parfümlerin aromaları aslında çok çeşitlidir ve bazıları hemen kaybolabilirken bazıları ise çevre üzerinde çok güçlü bir etki bırakmaktadır. Bazen camları açmak bile bu kokuyu tamamen yok etmiyor. Bu kokunun vücut tarafından sürekli solunması normal bir insanı rahatsız edebilir ve solunum hastalarını daha da kötüleştirebilir. Peki, parfüm kokusu nasıl giderilir? Şimdi size işe yarayan bazı kanıtlanmış yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

  • Kahve ;

Kahve parfüm satıcılarının da sıklıkla kullandığı baskın bir koku olduğu için parfüm kokusunu bastıran bir kokudur. Parfüm kokusunun sizi zorladığı zamanlarda kahve koklayabilir veya evin etrafında fincanlarla bazı noktalara kahve koyabilirsiniz.

  • Kokulu Mum;

Kokulu mumları tütsü olarak değerlendirmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Tütsü çubuklarının içindeki bazı kokular rahatsız edici ve tıkayıcı olsa bile, parfümün kokusunu geçebilseler bile bizi yeni bir koku istilasıyla baş başa bırakabilirler. Bu nedenle kokulu mumlar kullanmak daha iyidir. Mum yanarken hem güzel ve hafif bir kokunun yayılmasını hem de ortamdaki güçlü kokuların yok olmasını sağlar. Özellikle evde oluşan ağır parfüm kokuları için ideal bir koku giderme yöntemidir.

  • Karbonat;

Karbonat bu kadar belirgin bir kokuya sahip olmasa da, çok hoş bir koku emici özelliğe sahiptir. Bu yöntemi her yerde kullanmayacağınızı bilsek de sadece evinizdeki parfüm kokuları için değil yemek kokusu, nem gibi kokuları gidermek için de kullanabilirsiniz. Kahvede olduğu gibi, karbonatı kupalara dökün ve bu kupaları evin en önemli yerlerine bırakın ve kokunun yayıldığını hissedin. Ayrıca bir pencere açmak parfüm kokusunun daha hızlı kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir