Papatya Çayı Nasıl Demlenir ? Her Gün İçilir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Papatya Çayı Nasıl Demlenir ? Her Gün İçilir Mi ?

0

Papatya Çayı Nasıl Demlenir ?

Günümüzde en çok içilen çaylar arasında papatya çayı yer almaya başladı ve özellikle demlenmesi de çok basit olduğundan dolayı kolayca demleyip içebilirsiniz. Papatya çayını demlemek için aynı siyah çayda olduğu gibi kaynamış olan suyun içerisine 1 tutam çay atın ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar demlenmesi için bekleyin. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta oluyor. Papatya çayı yapacağınız zaman kesinlikle bitkiyi kaynatmayınız.

Aynı zaman da 10 dakikayı geçmeyecek şekilde kaynatın. Çünkü uzun süre kaynatma yaparsanız o zaman papatya bitkisinin içerisin de bulunan yararlı maddeleri de kaybetmiş olursunuz.

Papatya Çayı Nasıl Demlenir

10 dakika kadar kaynatmış olduğunuz suyun altını kapatalım ve daha sonra 1,5 çorba kaşığı kadar papatya çayını kaynamış olan bir bardak suyun içerisine atalım ve 10 dakika bekleyip daha sonra çayımızı süzüp içebiliriz. Eğer isteyenler isteğe bağlı olarak çayı tatlandırmak için içerisine bal kullanabilir.

Papatya Çayı Her Gün İçilir mi?

Papatya çayıyla ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de her gün içilir mi ? sorusu oluyor. Bu konu hakkında Japon bilim insanları araştırmalar yapmıştır ve bulmuş oldukları bilgilere göre günlük olarak içilmesi , kan şekerinin yükselmesini önlüyor , dengeye sokuyor ve şeker hastalığı gibi rahatsızlık varsa bunun önüne geçmektedir. Aynı zaman da sinir sistemi üzerinde çok fazla etkisi bulunmaktadır. Eğer uyku gibi problemleriniz varsa kesinlikle yatmadan yarım saat önce için. Papatya çayını , günde 2 veya 3 bardaktan fazla tüketmeyiniz.

Papatya Çayının Faydaları

  • Migrene iyi gelir
  • Kas gevşeticidir
  • Soğuk algınlığına çok iyi gelir
  • Cilt sağlığını korur
  • Kan şekeri seviyesini korur
  • Ülser ağrılarını giderir
  • Yaraların hızla iyileşmesini sağlar

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir