Pantolon Nasıl Ütülenir ? Pantolon Ütüleme Teknikleri
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pantolon Nasıl Ütülenir ? Pantolon Ütüleme Teknikleri

0

Pantolon Nasıl Ütülenir ?

Birçok bayan için ütü yapmak gerçekten çok zordur ve özellikle zaman açısından dolayı ütü yapmak çok can sıkıcı olabiliyor. Ütü yapılırken en çok zorlanılan kıyafetler arasında pantolon yer almaktadır. Çünkü pantolonu ütülerken her zaman ısısını pantolonun kumaşına göre ayarlamamız gerekiyor. Aynı zaman da pantolonu ütüledikten sonra iki parçanın da aynı yerden tek çizgiye sahip olması gerektiğinden dolayı bazı durumlarda pantolon ütülemek zor olabiliyor böyle. Şimdi en çok zorlanılan pantolon ütüsünde nelere dikkat etmemiz gerekiyor bunları inceleyeceğiz.

pantolon ütüleme yöntemi
  • İlk olarak pantolonu ütüleyeceğiniz zaman pantolonun iç kısmında kalan ceplerden başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Eğer oradan başlarsanız içeride kalan cep kısımlarında kabarma olmayacaktır. Ondan sonra bel kısmı olan yeri ütü masasına geçirin ve bel kısmını bu şekilde ütüleyin. Daha sonra bacak kısımlarına geçebiliriz. Ütüleyeceğiniz pantolon eğer resmi ise o zaman tek çizgi olması çok önemlidir.
  • İki bacak olan kısımları üst üste koyalım ve daha sonra kat kat olacak şekilde ütüleyelim. Eğer daha öncesinde çizgiler varsa o zaman bu çizgilere dikkat ederek belirgin olması için üstünden tekrar ütü ile geçin. Eğer çizgi yeni yapılacaksa o zaman parçaları eşit olacak şekilde üst üste koyun ve iki kenarından da dikkatli olacak şekilde ütü ile geçerek çizgi oluşturabilirsiniz. Kesinlikle hanımlar ütü yapacağınız zaman ileri ve geri yapmamaya özen gösterin. Her zaman düz bir şekilde tek yönde ütü yapmanız en sağlıklısı olacaktır.
Pantolon Nasıl Ütülenir

Pantolon Ütülenirken Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Pantolonu ütüleyeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de pantolonun kuruluğudur. Eğer tam kurumamış veya nemli pantolonsa ütüleme başarısız olacaktır. Pantolonun iyi kurumasını sağlamak için her zaman kemer yerinden tutup o şekilde asın. Bu şekilde yaparsanız hem ütülerken rahat edersiniz hem de emek ve zaman harcamamış olursunuz. Pantolonu ipe asacağınız zaman kesinlikle birkaç kere çırpılması önerilir ve bu şekilde yaparsanız fazla kırışmasını önlemiş olursunuz.

Eğer ütü yaptığınız pantolon çok fazla ütüleniyor veya hassas kumaşa sahipse o zaman ütüleme yapacağınız zaman pantolonun üzerine nemli bir tülbent koyabilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız hem pantolonunuzun yanmasını önlersiniz hem de parlaması engellenir. Bu işlem sayesinde ütüleme işlemi daha uzun süre kalır.

Pantolon ütülemesi yapacağınız zaman buhar düğmesi son derece önemli etkenlerden birisidir. Özellikle pantolon çizgisini yapacağınız zaman bir elinizin de buhar düğmesinde basılı olarak kalırsa daha iyi olur.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir