Pamuk Yorgan Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pamuk Yorgan Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı ?

0

Yorgan, hayat boyunca kullanılır. Birçok çeşidi vardır. Sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekir. Yorganların üzerinde nevresim olduğu için çoğu zaman yorganların temizliği unutulur. Ancak yorganların temizliği en az nevresimler kadar önemlidir.

Pamuk Yorgan Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı

Yorganlar düzenli olarak temizlendiğinde hem ilk günkü gibi olur hem de uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Yorganların, sık yıkanması gerekmez. Ancak temizlerken bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Yorganların birçok çeşidi olduğu için, “Pamuk yorgan çamaşır makinesinde yıkanır mı?” gibi sorularla sık karşılaşılır. Üreticiler, yorganların üzerinde nasıl yıkanması gerektiği ile ilgili etiket bulundurur.

Bu etikete göre yıkanması doğru olacaktır. Ancak yorgan eski ise etiket yıpranmış ya da koparılmış olabilir. Böyle durumlarda yılda bir kere ortalama derecelerde çamaşır makinesinde yıkanabilir.

İçindekiler

Pamuk Yorgan Nasıl Yıkanır?

Pamuk yorgan çamaşır makinesinde yıkanır mı, sorusuyla birlikte nasıl yıkanması gerektiğiyle ilgili bilgi de vermek gerekir. Pamuk yorgan, diğer yorgan çeşitleri gibi çamaşır makinesinde yıkanabilir. Normal programda 30 derece ayarlanmalıdır.

Bunun dışında pamuklu ayarında da pamuk yorgan yıkanabilir. Ancak yıkama sonrasında 40 ile 60 derecesi arasında kurutulmalıdır. Kurutma makinesi yoksa nem almayan bir ortamda kurutulabilir.

Pamuk yorgan büyükse çamaşır makinesine sığmayabilir. Böyle durumda bir küvete soğuk su doldurulup pamuk yorgan 2 saat kadar bekletilmelidir. Ardından çamaşır deterjanı eklenmelidir. Bol suda durulanmalı ve kurutulmalıdır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir