Örgü Bebek Battaniye Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Örgü Bebek Battaniye Modelleri

0

Hamarat kadınlarımız bu sefer örgü modellerinde bebekler için o kadar güzel ve hoş battaniyeler yapmışlar ki hepsi gerçekten muhteşem. Kabartmalı , incili , motifli , peluşlu , zigzag şeklinde ve tığ işi kenar oyalı gibi harika örnekler bulunuyor. Şahsen ben ilk gördüğüm anda hepsini beğendim ve sıra sıra bu modelleri sizlere tanıtacağım hanımlar.

Kabartmalı Fiyonklu Örgü Bebe Battaniyesi

Bu model hanımlar hem bebeğinizin odasını baya bir şekillendirecek hem de soğuk kış günlerinde bebeğinizi soğuklardan korumuş olacak. Kabartmalı fiyonklu yapılan örgü battaniye örneğinde kullanılan teknik sepet örgüsüdür. Sepet örgüsünü yaparken de 10 sıra yüksekte 10 sıra ise alçakta kalarak yapılır. Bu şekilde ortaya motifli bir hareketli model çıkmış olur.

Özellikle hanımlar bu modeli yaparken kullanacağınız ip pembe yün ya da penye ip olsun çünkü bu şekilde battaniye daha hoş görünmüş olur. Kenarındaki pembe desenli yapılan fiyonk ne kadar tatlı duruyor değil mi ? Mesela sizde farklı renk seçerek o tarafı daha da güzel yapabilirsiniz.

İncili Örgü Bebek Battaniyesi

Bu sezon en çok göze çarpan modellerden birisi de incili örgü battaniyeler oluyor. Bu model yapılırken beyaz yün ip kullanılır ve üzerine inciler eklenerek ortaya sevimli bir model çıkmış olur. İncili battaniye delikli örgü tekniği ile yapılıyor ve sonra küçük inci boncuklar ile süsleniyor. Şiş olarak orta şişlere tercih edebilirsiniz. Soğuk havalarda yapacağınız bu battaniye modeli ile bebeğiniz hiç üşümeyecek.

Çiçek Motifli Renkli Örgü Bebek Battaniyesi

Özellikle kız çocuklarınıza yapacağınız çiçek motifli ve rengarenk battaniyeler bu yılın en gözdeleri arasında yer alıyor. Yapımı ise çok basit düz örgü ve düşük numara şiş ile kolayca örebilirsiniz. Aynı zaman da güzel çiçek figürleri de ekleyerek harika bir battaniye ortaya çıkarmış olursunuz hanımlar.

Patcwork Örgü Bebek Battaniye

Bebekler için yapabileceğiniz bir diğer modellerden birisi de Patchwork battaniye modelleridir. Bu model de düz örgü tekniği kullanılır fakat ayrı ayrı kare şeklinde sepetler de yapılır. Orta numara şiş ile her parça yün iplik kullanılır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir