Oje Lekesi Nasıl Çıkar ? Halı, Koltuk Ve Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Ve Ne İle Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ? Halı, Koltuk Ve Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Ve Ne İle Çıkar ?

0

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tüm kadınların güzel olmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar ve özellikle kendilerini çok iyi hissetmek , tırnaklarına renk katmak için oje sürerler. oje en çok tercih edilen ürünlerden birisidir ve çok fazla renk seçeneği de bulunmaktadır. Tırnaklarımıza süreceğimiz tek bir renk oje ile çok güzel görünümler elde edebiliyoruz fakat bazı durumlarda sakarlık yaparak kıyafetlerimize , koltuklarımıza veya halılarımıza dökebiliyoruz ya da bulaşabiliyor.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Oje lekesi evet genel anlamda kötü bir görüntü oluşturur fakat bu durumda üzülmenize pek gerek yok. Çünkü sizlere vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde bu oje lekelerinden kolayca kurtulabileceksiniz.

Oje Lekesini Çıkarmak İçin Kullanılabilecek Ürünler

Ojeleri biliyorsunuz ki çıkarmanın en etkili yollarından birisi oje temizleyici yani aseton oluyor. Fakat yüzeye renk vermemesinden dolayı renksiz olan temizleyiciler kullanılması daha sağlıklıdır. Evet aseton kullanılır fakat çok güçlü olduğundan dolayı örnek verecek olursak kıyafetinize bulaştıysa oje ve sizde oraya aseton yaparsanız kıyafetinizin rengi değişebilir. Bu yüzden renksiz olan temizleyiciler daha sağlıklı olacaktır.

oje lekesi halıdan nasıl çıkar
  • Şimdi ilk olarak bir pamuğun üzerine oje temizleyicisi dökelim.
  • Lekeli olan kısmı ters çevirelim ve arka kısmına hem düz hem de açık renk olacak kumaş ya da havlu koyalım.
  • Temizleyici dökmüş olduğumuz pamuğu lekeli olan yerin üzerine dökelim ve ovma işlemi yapmadan sadece bekletelim.
  • Oje lekesi yavaş bir şekilde pamuğa geçecektir ve leke çıkana kadar bu işlemi birkaç kere uygulamanız gerekiyor.
  • Leke çok aza indiği zaman üzerinde ıslaklık geçmeden hemen çamaşır makinenize kıyafetinizi atabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz bu yöntem arkadaşlar hem kıyafetlerde hem halılarda hem de koltuklarınız da uygulayabilirsiniz. Fakat bazı yüzeyle vardır ki gerçekten oje lekesi çıkmaz. Bu durumlarda ise kullanabileceğiniz yöntemler arasında oksijenli su oluyor. Eczanelerde oksijenli suyu uygun fiyata satın alabilirsiniz. 1 şişe oksijenli su lekeyi çıkarmada işe yarar. Oksijenli suyu da yukarıda vermiş olduğumuz yöntemin aynısı yaparak uygulayabilirsiniz.

Fakat oksijenli su bazı durumlarda kumaşa ya da yüzeye zarar verir. Bu yüzden uygulama yapmadan önce kesinlikle ufak bir yerde deneme yapınız.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir