Nizami Barfiks Nasıl Çekilir ? Barfiks Çekmenin Faydaları
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Nizami Barfiks Nasıl Çekilir ? Barfiks Çekmenin Faydaları

0

Nizami barfiks nasıl çekilir? Barfiks, üst vücut kuvveti ve kol gelişimi için harika bir egzersizdir. Bu egzersizi vücut ağırlığınızla yapılabilirsiniz. Barfiks egzersizini daha zor hale getirmek için ağırlıkları kullanabilirsiniz. Bu arada barfiksler neredeyse tüm üst vücut kaslarınızı çalıştıran bileşik bir egzersizdir. Barfiks temelde iki adımda yapılmaktadır. Bunlar;

Nizami Barfiks Nasıl Çekilir

Adım 1: Barfiks barını üstten kavrayarak; eller omuz genişliğinin dışında ayrılır. Daha rahat hissediyorsanız, el altından bir tutuş da kullanabilirsiniz.

Adım 2: Çeneniz çubuğun üzerine gelene kadar kendinizi yukarı çekin ve ardından yavaşça başlangıç pozisyonuna geri indirebilirsiniz.

Nizami Barfiks Çekmenin Faydaları Nelerdir?

Nizami barfiks çekmenin faydaları söz konusu olduğu zaman aşağıdaki kazanımlar karşımıza çıkmaktadır:

  • Vücut duruşunu daha iyi hale getirir
  • Kas kütlesini daha belirgin bir şekilde oluştur
  • Kollarınızı, omuzlarınızı ve sırtınızı güçlendirmede yardımcı olur

Günümüz itibariyle barfiks çekmek ne işe yarar? Nizami barfiks, güç ve kas inşa etmek için harika bir egzersizdir.  Nizami barfiks çekme, üst bedeninizde ve çekirdek kaslarınızda güç geliştirmek için mükemmel bir egzersizdir. Ayrıca yağsız kas kütlesi oluştururken kol ve omuzlarınızdaki kasları güçlendirmektedir.

Barfiks egzersizi doğru yapılırsa, düzenli olarak birkaç hafta yaptıktan sonra gözle görülür sonuçlar bekleyebilirsiniz. Böylece barfiks yaparak tam da beklediğiniz bir etkiye kısa bir süre üzerinde sahip olmanız da mümkün olacaktır. Burada önemli olan barfiksi nizami olarak çekmek ve düzenli olarak bu egzersize devam etmektir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir