Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?

0

Günümüzde ayakkabı markası dendiği zaman genel olarak akla ilk gelenler arasında Nike gelmektedir. Nike markası hem günlük hem de yürüyüş için her tarzda ayakkabı üretmektedir ve hem bayanlar hem de erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Gündelik yaşantınız da eğer Nike spor ayakkabılarını kullanıyorsanız o zaman belli bir zaman sonra pislik ve tozdan dolayı ayakkabınız kirlenir.

Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Eğer böyle durumlarla karşılaşıyorsanız o zaman mutlaka iyi sonuçlar almak için hemen temizlemeniz gerekmektedir. Temizleme yapacağınız zaman da günlük olarak ıslak mendille veya çeşitli spreylerle temizleme yaparsanız kirlenme süresi de bu şekilde uzar.

Nike spor ayakkabılarınızı eğer günün sonunda temizleyemiyorsanız ve vaktiniz yoksa o zaman genel temizlik yapmak için çeşitli yöntemleri tercih ederek spor ayakkabınızı temizleyebilirsiniz. Şimdi isterseniz bu yöntemlere göz atalım.

Nike Spor Ayakkabılarınızı Temizlemek İçin Hangi Yöntemler Tercih Edilmelidir?

  • Çok iyi sonuçlar almak istiyorsanız ilk olarak şunu söylemeliyiz ki mutlaka gün sonunda ayakkabınızı temizleyiniz. Fakat bunu yapan günümüz de çok az kişidir. Eğer her gün temizleme yapamıyorsanız o zaman ilk iş yumuşak kıllı bir fırça edinin ve kullanmadığınız bir diş fırçası veya ayakkabı fırçasını da tercih ederek ayakkabınızı bu şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Bu fırçadan birisini aldıktan sonra spor ayakkabınızın üzerinde biriken kirleri fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz. Daha sonra küçük bir kovanın içerisine ılık su koyup az miktar olacak şekilde çamaşır deterjanı da ekleyerek bu şekilde temizleyebilirsiniz. Fakat çamaşır deterjanı seçerken kesinlikle spor ayakkabınızın rengine göre seçin. Mesela koyu renkte olan spor ayakkabınıza siz beyaz renkler için çamaşır deterjanı eklerseniz o zaman renginde solmalar yaşanabilir. Bu yüzden bu duruma çok dikkat ediniz.
  • Yapmış olduğunuz bu karışımı yumuşak bir bezle veya sünger ile ayakkabınızı güzelce temizleyebilirsiniz. Yalnız çok fazla bastırmamaya ve spor ayakkabınıza da zarar vermemeye özen gösterin tabi. Lekeler ayakkabınızdan çıktıktan sonra temiz bezi ıslatın ve su ile deterjanların temizlenmesini sağlayın bu şekilde. Daha sonra oda sıcaklığında bekleterek kurumasını sağlayabilirsiniz.
  • Eğer içinize sinmeyen noktalar varsa aynı işlemi tekrardan ayakkabınıza uygulayabilirsiniz. Spor ayakkabılar genel olarak çamaşır makinesine atılır fakat Nike markası bunu pek önermez. Bu yüzden alternatif yöntemler uygulayarak ayakkabınızı temizlemek daha mantıklı olacaktır.

Nike Spor Ayakkabılarınızdaki Kokuları Gidermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Spor ayakkabıları çok fazla uzun saatler boyunca kullandığınız zaman ister istemez koku yapmaya başlar. Yani ayakkabınız çok kaliteli olsa bile koku yapar. Bu durumu önlemek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yöntemleri uygulayınız.

  • Böyle bir durum varsa ayakkabılarınızı dolaptan toplamak yerine hemen havalandırma yapınız.
  • Ayakkabınızın tabanını değiştirin ve bu şekilde kokunun da önüne geçmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir