Kadınların Yeri

Naylon Masa Örtüsü Nasıl Temizlenir ?

Naylon Masa Örtüsü Nasıl Temizlenir ?

Naylon Masa Örtüsü Nasıl Temizlenir ?

Evlerde en çok tercih edilen masa örtülerinden birisini de naylon masa örtüleri oluyor ve temizlemesi de bir hayli kolay olduğundan hanımların en çok tercih ettiği örtülerden birisidir.

Naylon olan masa örtülerinin temizliği çok basittir ve çok fazla zorunda kalmadığınız sürece çamaşır makinesine atmanız gerekmiyor bunu söyleyelim. Masa örtüsü genel olarak yemek masası üzerine serildiğinden dolayı ve kimyasal olan maddeler ile temizlenmesi pek önerilmez. Masa örtüleri hem renkli hem de desenli olduğundan dolayı kimyasal madde içerek temizlik ürünleri ile yıkanırsa hem renkleri hem de desenleri yıpranır ve daha sonra silinir.

Naylon Masa Örtüsü Nasıl Temizlenir

Naylon masa örtülerini temizleme işlemi yapacağınız zaman kesinlikle ilk olarak kullanılan malzemelerin doğal olması gerekiyor. Kir veya toz içerisin de kalmadıklarından dolayı sabunlu su ve bez yardımı ile örtünüzü çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Zaten temizlemesi zor olsa günümüzde bu kadar çok kullanılmazdı.

Naylon masa örtüsü, kolay temizlenebilir olmasında dolayı oluşundan dolayı evlerde sıklıkla tercih edilen masa örtüsü çeşitlerinden biridir. Özellikle mutfak masaları için hemen her evde kullanılan bir örtüdür.

Naylon Masa Örtüsünü Makinede Yıkamak

Yukarıda da yazdığımız gibi hanımlar çok fazla mecbur kalmadığınız sürece masa örtülerinizi çamaşır makinesine kesinlikle atmayınız. Çünkü çamaşır makinesinde yıkanırsa üzerinde bulunan desenler ve renkler diğer kıyafetlere de geçebilir. Bu yüzden yıkasanız bile tek yıkama yapmalısınız.

naylon masa örtüsü temizleme

Naylon masa örtülerinizi makinede yıkacağınız zaman hassas ve en düşük ayarlar da yıkanması önerilir. Sürekli olarak bu örtüyü makine de yıkarsanız hem kullanım ömrü kısalır hem de zamanla yıpranır.

Naylon Masa Örtüsü Ütülenir Mi ?

En çok sorulan sorulardan birisi de naylon masa örtüsü ütülenir mi ? sorusu oluyor. Evet hanımlar ütüleyebilirsiniz. Makineye attıktan sonra ütüleme en doğru seçenek olur. Çünkü masa örtüsü baya bir kırışık olacağından bu durumu düzeltmek için ütüleme işlemi yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ütü direkt olarak naylon ile temas ederse naylonun hem yanmasına hem de altında iz kalmasına sebep olabilir. Bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor.

Kumaş Masa Örtüsü İle Naylon Masa Örtüsü Arasındaki Farklar

Kumaş masa örtüleri ile naylon olarak tercih edilen masa örtülerinin arasında tek fark vardır. Kumaş olan masa örtüleri daha çabuk kirlenir ve yıkanması gerçekten bir hayli zordur. Fakat naylon masa örtüleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi yıkaması ve temizlemesi kolay olduğundan naylon masa örtüleri daha çok tercih ediliyor. Yani buradaki tek fark temizlik konusudur. Kumaşların aynı zaman da kırışabilme özelliği bulunur fakat naylon masa örtülerinde bu durum yoktur. Direkt olarak silinerek temizlenir ve ütü de istemez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ