Kadınların Yeri

Naftalin Kokusu Fareyi Kaçırır mı ?

Naftalin Kokusu Fareyi Kaçırır mı ?

Naftalin biliyorsunuz ki normal de kıyafetlere konur ve güvelerin yaklaşmasını bu şekilde engellemiş oluruz. Ama naftalinin kokusu fareleri de etkilediğini hiç duydunuz mu ? Bu konu hakkında araştırma yapılmıştır ve naftalinin kokusu fareleri etkilediği kanıtlanmıştır.

Naftalin Kokusu Fareyi Kaçırır mı

Farelerin zaten biliyorsunuz ki koku duyuları çok gelişmiş , tepkileri ve zihinleri çok iyi canlılar olmaktadır. İşte bu yüzden koku duygusu çok gelişmiş olduğundan dolayı naftalin kokusu aldığı zaman bulunduğu yerden hemen uzaklaşmaktadır.

Naftalin Kokusu Fareyi Kaçırır mı?

Fareler her zaman bakmaktan ziyada koklayarak hareket ederler ve yiyecekleri de bu şekilde bulup yerler. Aslında fareleri rahatsız etmek en kolay yollardan birisidir. Yakılmış Toz şeker , nane gibi kokular farelere ciddi hasarlar vermektedir ve aynı şekilde naftalin de öyledir.

Ama tabi bu naftalin kokusu fındık fareleri içindir yani lağım fareleri için pek geçerli olacağını söylemek doğru olmaz. Fındık farelerinden kurtulmak için kapan veya tehlikeli yollar denemek yerine naftalin tercih edebilirsiniz.

Naftalin Kullanarak Fare Kaçırma

Naftalin kullanarak fareleri kaçırmak mümkün ve bu durum hem basit hem de tehlike değildir. Eski bir evdeyseniz ve fare çok varsa o zaman ön hazırlık olarak bölgeleri tespit ediniz. Arkasından boşluk olan duvarlara naftalin dökün. Bu şekilde yaptığınız zaman fare o boşluğa geldiği zaman naftalinin kokusunu alınca hemen uzaklaşacaktır.

Naftalini her zaman açılmış olan duvarlara veya farelerin geçebileceği her deliğe dökmeniz gerekmektedir. Daha sonra dilerseniz köpük ya da alçı ile de kapatabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız zaman kesin çözüm sağlamış olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ