Kadınların Yeri

Muhabbet Kuşunun Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır ?

Muhabbet Kuşunun Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır ?

Dişi muhabbet kuşları, hasta olduklarında, ısındıklarında veya düzenli bir durumda olduklarında ortaya çıkan farklı şekillerde seremlere sahiptir. Bu, üreme mevsiminin nerede başlayıp nerede bittiğini gösterir. Erkeklerin seremleri tipik olarak gagalarının geri kalanıyla aynı renkte kalır.

Muhabbet Kuşunun Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Dişiler ayrıca üreme mevsimi boyunca daha renkli gagalar geliştirir, ancak erkekler geliştirmez. Bir dişi muhabbet kuşunun gagası, üreme durumuyla ilişkili belirli bir renge sahiptir.

Üreme mevsimi boyunca, bu renk genellikle hastalık veya hormon fazlalığını belirtmek için değişir. Muhabbet kuşu normal bir sağlık durumunda olduğunda, renk değişikliği fark edilebilir. Albino yavru satın alırken cinsiyet belirlemenin zor olduğunu bilmek, bu kuş türlerinin tüy renklerini göz önünde bulundururken yardımcı olur.

Beyaz tüylü tüm muhabbet kuşlarının yavrularında beyaz dışında herhangi bir renk olabilir. Çiftleşme mevsimi boyunca erkekler koyu mavi renkleri benimser. Aksi takdirde, daha hafif ve daha yarı saydamdırlar. Hastalık veya anormal tüy dökümü daha opak bir görünüme neden olur.

Cere Renginden Anlama Yolları

Farklı muhabbet kuşları cerelerinde farklı renkler gösterirler. Sağlıklı bir muhabbet kuşu dişisi kahverengi cere renklerine sahipken, renk griye döndüğünde hastalıklı veya tüy dökmenin ortasında görünür. Dişi cinsel olarak aktif olduğunda rengi kahverengiye döner.

Açık mavi cereli muhabbet kuşlarında veya kremsi beyaz tüylü dişi yarkalarda burun deliklerinin etrafındaki halkalar dişi olduklarını kanıtlar. Ayrıca krem ​​cere tüylerinin sergilenmesi, dişi muhabbet kuşlarının dünyaya geldiğini gösterir. Üreme erkekleri mor bir cere sergiler; diğerlerinin tamamı pembe bir deliğe sahiptir. Yetişkin olduğunda, ikincisi mavi bir iris sporu yapar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ