Muhabbet Kuşu Renk Çeşitleri ve Resimleri
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Muhabbet Kuşu Renk Çeşitleri ve Resimleri

0

Muhabbet Kuşu Renk Çeşitleri ?

Türkiye’de kuş olarak en çok bakılan ve sevilenler arasında muhabbet kuşları yer alıyor. Muhabbet kuşların konuşmaları nasıl çok beğeniliyorsa aynı şekilde renkleri de insanları cezbetmektedir. Özellikle birbirinden güzel ve farklı renkleri bulunduğundan dolayı muhabbet kuşu seçimi yapmak epey zor hale geliyor. Bu yazımızda ise muhabbet kuşlarının renklerine göre özelliklerini sizlerle paylaştık. Yani hangi renkte olan kuşun ne gibi özellikleri var hepsini yazdık. Sizler muhabbet kuşu alacağınız zaman buna göre alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşunuzu Rengine Göre Seçin

Birisini muhabbet kuşu alacağı zaman ilk olarak dikkat edeceği konular arasında rengi geliyor. Çünkü renk gerçekten çok önemlidir ve özellikle hangi renkteki kuşun ne gibi özellikleri bulunuyor bunları da bilmemiz gerekiyor. İsterseniz muhabbet kuşlarının renkleri hakkındaki özelliklerine kısaca bakalım.

Açık yeşil muhabbet kuşu

Açık yeşil renkte olan muhabbet kuşu kuş türleri arasında doğal olarak bilinen renklerden birisidir. Bu kuşlar çok nadir kavga ederler ve genel olarak toplu halde yaşamayı sever.

Gri muhabbet kuşları

Gri renkte olan muhabbet kuşlarının ise 2 ayrı formu bulunuyor ve çoğalmaları diğerlerine göre çok yavaştır. Bu yüzden günümüzde ise muhabbet kuşu alırken gri olan pek fazla tercih edilmiyor diyebiliriz.

Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşları 

Gri kanatlı olan gök mavisi rengindeki muhabbet kuşu çok hassas kuşlardan birisidir ve soğuk ortama gelmez. Bu yüzden gök mavisi alacağınız muhabbet kuşuna göre ortam sıcaklığını çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

Lutino muhabbet kuşları 

Lutino muhabbet kuşları sarı renkte olur ve günümüzde tercih edilen türlerden birisidir. Obur bir özelliği bulunduğundan dolayı da yem verirken dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer çok fazla yem verirseniz o zaman ishal olabilir.

Opal benekli muhabbet kuşları 

Opal benekli muhabbet kuşu ev ortamında çok rahatlıkla beslenir ve uysal bir yapısı vardır. Hem tarçın hem de koyu yeşil renkte bir kuş türüdür.

Payetli açık yeşil muhabbet kuşları

Payetli açık renkte yeşil muhabbet kuşunun gövde renkleri çok dikkat çeker ve bu kuşu kesinlikle kaliteli yemlerle beslemeniz gerekiyor ve aynı zaman da özenli bir bakım yapılmalıdır. En yeni kuş türü olarak bilinir.

Resesif benekli mor renkli muhabbet kuşları 

En son muhabbet kuşu cinslerinden birisi de resesif benekli mor renkli kuşumuz oluyor. Bu kuş İskandinav kökenlidir ve benekleri çok dikkat çeker. Dayanaklıdır ve aşırı soğuk ortamlardan etkilenir ve bu yüzden oda sıcaklığından tutmanız gerekiyor.

İşte arkadaşlar gördüğünüz gibi muhabbet kuşlarının da cinsleri vardır renklerine göre. Bu yüzden muhabbet kuşu alacağını zaman bunları göz önünde bulundurmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir