Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ?
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ?

0

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ? Kısaca Tavsiyeler

Günümüzde evlerde genel olarak en çok bakılan hayvanlar arasında muhabbet kuşları yer almaktadır. Özellikle bakımı çok basit olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Bende şahsen evim de balık ile muhabbet kuşu besliyorum ve gerçekten bakması çok kolay ve hobi olarak daha güzel oluyor. Kedi ile köpek bakmak biraz zahmetli olduğundan dolayı bakamıyorum şahsen.

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur

Eğer sizler de benim gibi muhabbet kuşu seviyorsanız ve eviniz de bakıyorsanız o zaman ona eğitim vererek onu konuşmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken bazı insanlar hayvanları aç bırakıyor ve bu gerçekten çok yanlış bir davranıştır. Bunu sizler kesinlikle yapmayın çünkü doğru değildir! Muhabbet kuşlarını aç bırakmadan da ona eğitim verip konuşturabilirsiniz. Dişi olan kuşlar biraz erkeğe göre zor konuşuyor diye algı var buda tamamen yanlıştır.

DİŞİ MUHABBET KUŞU NASIL KONUŞTURULUR ?

Erkek muhabbet kuşları kesin konuşur , dişi olan konuşmaz diye bir algı var fakat aslında bakarsanız böyle bir şey söz konusu değildir. Özellikle dişi muhabbet kuşları da aynı erkek kuş gibi hemen konuşur ve burada önemli olan nokta ilgi göstermektir. Kuşlarınıza yeteri kadar hatta daha fazla ilgi göstermezseniz ne yaparsanız yapın o kuş zaten konuşmaz. İlgi olarak kafes bakımını düzenli olarak yapma, yemini sürekli olarak değiştirme bunlar değildir. Günlük olarak kafesten çıkartın ve uçurun. Daha sonra onunla sürekli olarak konuşun.

Çabuk konuşturma yöntemleri;

  • Kuşunuz size her zaman çok yakın olmalı ve sizden asla korkmamalıdır. Eğer sizden uzak oluyor ve korkuyorsa ele alıştırma gibi yöntemleri yaparak eğitebilirsiniz.
  • En önemli konuşturmalardan birisi de istediğiniz kelimeyi ses kaydediciye kaydedin ve daha sonra sürekli olarak onu çalıştırın. Eğer evde çok ses oluyorsa o zaman siz evden çıktığınız zaman başka yere konumlandırın ve orada kuşunuzun duyacağı şekilde ayarlayıp çalsın.
  • Muhabbet kuşları bulunmuş olduğu ortamı ne kadar çok severse o kadar mutlu olur ve daha çabuk öğrenir kelimeleri. Bu yüzden kuş oyuncakları alabilirsiniz , yarım saat kadar kuşunuzu kafesten çıkartın ve oda içerisin de uçsun.
  • Elinize alışıksa o zaman sürekli olarak konuşun onunla.
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir