Muhabbet Kuşu Kafes Modelleri ( Güzel, İlginç Ve Farklı)
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Muhabbet Kuşu Kafes Modelleri ( Güzel, İlginç Ve Farklı)

0

Muhabbet Kuşu Kafes Modelleri

Muhabbet kuşu almak isteyenler genel olarak ilk baktıkları şey kafeslerdir. Muhabbet kuşu alacağınız zaman kuş sayısına ve kuş bakımına göre kafes seçmeniz son derece önemli konulardan birisidir. Yani küçük bir kafesin içerisine 3 tane kuşu koyarsanız hiç iyi olmaz. Kuşun kafes içerisinde rahat hareket etmesi , uyuyabilmesi ve oyun oynayabilmesi gerekiyor. Bu yüzden seçeceğiniz kafes kuş sayısına göre ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır.

Kuş Kafesi Seçimi

Tek bir tane muhabbet kuşu alacaksanız o zaman kafes seçimi yaparken büyük kafesi seçmeniz daha mantıklı seçim olacaktır. Çünkü yarın bir gün ikinci bir kuş daha yanına alırsanız büyük almış olduğunuz kafes burada işinizi görmüş olur. Ama sizler gidip küçük kafes alırsanız bir tane daha kuş alacağınız zaman kafesinizi de ister istemez büyütmek zorunda kalacaksınız. Bunun için kafesinizi her zaman büyük tutmak daha mantılı harekettir.

Kafes seçimi yapacağınız zaman da dikkat etmeniz gereken noktalardan biriside kafes telleri oluyor. Yani seçeceğiniz kafesin telleri her zaman yere paralel olacak şekilde durması gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz ki kuşlar gagaları ayakları ile tellerden yukarı aşağıya indiğinden dolayı kafesin tellerini doğru seçmeniz önemlidir.

Bunların yanı sıra kafesin alt bölümünü kolay çıkarabiliyor olmanız da önemli konulardan birisidir. Çünkü kafes temizliği yapacağınızdan dolayı rahat bir şekilde çıkarmak sizin için daha kolay temizleme olacaktır.

Daha sonra kafes seçimi yaparken 2 ana kapının olması gerekiyor. Çünkü bir kapıdan elinizi sokarak kafes içerisinde ki işlemleri yapacaksınız diğer kapıdan da yemlik ile suluk gibi aksesuarları takacaksınız. Bunlara eğer dikkat ederseniz kuşunuz da kafes içerisin de daha rahat edecektir. O zaman isterseniz muhabbet kuşları için yapılan kafes örneklerine de göz atalım…

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir