Kadınların Yeri

MR Öncesi Su İçilir mi ?

MR Öncesi Su İçilir mi ?

MR bir diğer adı Emar olan şey insanların vücut içerisini daha detaylı bir şekilde inceleyerek resimler oluşturmak için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu yöntem tabi her zaman değil de sadece belli bir durumlarda kullanılıp hasta olan insanların yaşamış oldukları durumları daha yakından görebilmektir.

MR Öncesi Su İçilir mi

Örnek verecek olursak nörolojik sorunlar , beyinle ilgili bazı problemler ve baş ağrıları için MR yani Emar taraması yapılır ve her şey orada ortaya çıkar. MR çekileceğiniz vakit bunun öncesinde size belirtilir ve siz o gün içerisin de ise ister yiyecek isterseniz de içecek tüketebilirsiniz bunda bir sakınca yoktur.

Fakat bazı doktor MR taraması yapılacağı 3 ya da 4 saat öncesinde sizlere herhangi bir şey yiyip içmemek konusun da uyarı yapabilir tabi. O yüzden burada net bir şey söylemek doğru olmaz. En iyisini her zaman sizin doktorunuz bilir ve ne yapmanız gerektiği konusun da ise size yardımcı olur.

Bize en çok sorulan soru MR ( Emar ) öncesinde su içsek sakınca olur mu ? Şimdi Mr öncesin de su içmeniz de bir problem yoktur. Hatta bazı durumlarda ise doktorunuz bile size daha fazla miktarda su içmeniz gerektiğini söyleyebilir.

Bu yüzden su içmede problem yoktur. Fakat yukarıda sizlere anlatmış olduğunuz bilgilerin hepsi her bir doktor için farklıdır. Su da bir problem yoktur ama yiyip içme konusun da doktorunuza danışmanız sizin için daha doğru seçenek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ