Milföy Kaç Derecede Pişer Ve Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

Milföy Kaç Derecede Pişer Ve Nasıl Yapılır ?

0

Milföy Kaç Derecede Pişer ?

Ev kadınları evde boş kaldıkları zamanlarda milföy hamuru ile bir şeyler yaparlar ve en çok sordukları soru ise milföy kaç derecede pişer ? sorusu oluyor. Sizler vereceğimiz püf noktalar sayesinde evde çok kolay bir şekilde milföy hamurunuzu pişirebilecek ve harika lezzetler ortaya çıkartabileceksiniz. Milföyü kadınlar genel olarak zamanları olmadıklarında hemen olsun diye tercih ettikleri bir yiyecek türüdür. Hatta eve gelen özel misafirlere bile ikram edilen harika lezzetlerden birisidir.

Milföy Kaç Derecede Pişer

Milföy hamurunu ise sizler her markette rahatlıkla bulup temin edebilirsiniz. İsteyenler sade isteyenler peynirli ve isteyenler de patatesli olarak hazırlayabilir. Özellikle pazar günleri sabah kahvaltıların da en çok tercih edilenler arasında yer alır. Peki hazırlanması bu kadar kolay olan ve kısa süre içerisinde pişen milföy hamurunu kaç derece de pişirmemiz gerekiyor. Fırına atmış olduğumuz milföy hamurunu 200 ila 210 derece arasında yaklaşık olarak 15 ve 20 dakika arasında pişirmemiz gerekiyor. Fakat bazı fırınlar farklı olduğundan pişme süresi biraz uzayabilir.

Milföy Hamur Kaç Derecede Pişirilmeli ?

Milföy hamuru en hızlı pişen börek türlerinden birisidir ve ev hanımlarının ise en çok tercih ettiği pratik tarifler arasında yer alır. Milföy hamurunu 200 ve 210 derece gibi sıcaklıkta yaklaşık olarak da 15 ve 20 dakika arasında pişirmeniz en uygunudur. Eğer tam kıvamında ve çıtır olmasını istiyorsanız bu şekilde yapmanız gerekiyor.

milföy börek tarifi

Milföy Börek Tarifi Nasıl Yapılır ?

Gerekli Malzemeler:

 • Milföy hamuru,
 • 1 tane yumurta(üzeri için),
 • Bir miktar doğranmış maydanoz,
 • Bir miktar lor peyniri(isteğe göre başka peynir çeşiti de kullanılabilir).

Nasıl Yapılır?

 • Buzlukta bulundurmuş olduğunuz milföy hamurunu buzdolabından çıkarın ve yumuşaması için oda sıcaklığına gelesiye kadar yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekletin.
 • Sonra bir kabın içerisine ufak ufak doğranmış maydanozlarınızı ve peynirinizi ilave edip iç harcını hazırlayın. Tabi isteyenler patatesli olarak yapabilir.
 • Daha sonra milföy hamuru kare şeklindedir ve ikiye kesmemiz gerekiyor ki üçgen şeklini alsın. Sonra iç harçtan istediğimiz kadar koyup kapatalım.
 • Bu işlemde bittikten sonra tepsiye sıra sıra dizip üzerine de bir adet kırmış olduğunuz yumurtadan sürelim.
 • İsteyenler çörek otu veya susam da ekleyebilir.
 • En son olarak 200 derecelik fırına atıp 20 dakika kadar bekletelim. Pişmiş olan milföy hamurumuzu çıkartıp Afiyetle Yiyebiliriz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir