Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür ?

0

Birçok ev hanımı pratik ve kolay olması açısından marketlerde satılan milföy hamurlarından çok güzel börekler yaparlar. Fakat milföy hamurunu marketlerden satın aldığımız zaman dondurulmuş bir gıda olduğundan dolayı yapmadan önce çözünmesini beklememiz gerekiyor. Acelesi olan ev hanımları da hızlı bir şekilde çözdürmek için araştırmalar yaparlar.

Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür

Aslında bakarsanız eğer aceleniz yoksa milföy hamurunuz zaten kendi kendine çözülecektir fakat acele edilmesi gereken durumlar da müdahale etmek gerekiyor. Milföy hamurunuzu hızlı bir şekilde çözdürmek istiyorsanız o zaman mikrodalga varsa evinizde onun içerisine atarak 5 dakika kadar bekletin ve daha sonra dışarıda bıraktıktan sonra kendi kendine 30 dakika içerisin de çözülecektir.

Aynı zaman da milföy hamuru biliyorsunuz ki üst üste olur ve bu hamurları birbirinden ayırıp sağ sola ayırarak daha hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Milföy Hamurunun Çözülme Süresi

Milföy hamurunuzu eğer hızlı bir şekilde çözünmesini istiyorsanız o zaman aşırı sıcağa maruz bırakmamaya özen gösterin. Günlük yaşantımız da en sık yapılan hatalardan biriside budur aslında.

Eğer kış mevsiminde yapacaksanız o zaman ilk olarak milföy hamurlarınızı bir tabağa alın ve daha sonra kalorifer peteğinin üzerine koyarak çözülmesini sağlayabilirsiniz. Eğer acele etmezseniz dışarda oda sıcaklığında bekleterek yaklaşık olarak 30 dakika içerisin de çözülecektir ve daha sonra böreğiniz yapabilirsiniz. Ama benim acelem var diyorsanız bu süreyi 15 dakikaya kadar da düşürebilirsiniz.

Milföy Hamuru Nasıl Çözdürülür?

Milföy hamuru ilk bakışta küçük görünüyor fakat piştiği zaman kat kat olup lezzeti de çok olduğundan en çok tercih edilen hamur işlerinden birisidir. Milföy hamuru normal şartlar da oda sıcaklığın da kendi kendine çözünür fakat bunu aceleye getirecekseniz o zaman 10 ila 15 dakikaya düşürebilirsiniz. Bunu yapmak için ise ister mikrodalgaya atın isterseniz de sıcak çaydanlık üzerine koyup çözdürebilirsiniz.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir