Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir ?

0

Günlük yaşantımız da mutfakta genel olarak kullandığımız ve özellikle pratik kullanımı olan mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? bugün bunu inceleyeceğiz. Mikrodalga fırının kullanımı çok kolaydır ve soğuk olan yemekleri içine koyarak düğmeyi basıp saniyeler içerisin de sıcacık yapabiliyorsunuz. Hem bu şekilde tüpten veya doğalgazdan da tasarruf ediyorsunuz.

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir

Kullanımı evet kolay ama sık sık kullanıldığından dolayı zaman içerisin de kirlenmeye başlayabiliyor. Birçok kişi elektrikli alet olduğundan dolayı temizleme konusundan biraz tereddüt edebiliyor. Ama aslında bakarsanız korkmanıza ya da bu temizlik olayını ertelemenize gerek yok. Şimdi sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde evde kolayca mikrodalga fırınınızı temizleyebileceksiniz.

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir?

Mikrodalga Fırının İç Yüzeyi Nasıl Temizlenir?

Mikrodalga fırınınızın içerisine ilk olarak böyle sağlam olan bir kasenin içerisine 1 bardak su , doğramış olduğunuz limon , portakal ya da birkaç yemek kaşığı kadar sirkeyi yerleştiriniz. Arkasından birkaç dakika olacak şekilde yüksek derece de kullanınız. Sonra kapağı açmayın ve 15 dakika kadar soğumasını bekleyip sonra kaseyi içerisinden çıkartın ve fırınınızın içerisini süngerle silin.

Yağ Lekesi Olan Kapak Nasıl Temizlenir?

Kapak kısmı genel olarak çok yağlanır ve bunu temizlemek için bir bez kullanabilirsiniz. Fakat bu işleri yapacağınız zaman kimyasal madde kullanmamanızı öneririz. Çünkü elektrikli ürün olduğundan dolayı ve iç yüzeyleri de genel olarak koku yapmaması için fabrikadan çıkmadan önce  anti bakteriyel özellikli özel bir solüsyon ile kaplanır. Bu yüzden kimyasal maddeden kaçının.

Aynı zaman da kimyasal bir ürün kullandığınız zaman cihanınız beyazsa sararır. Camınız çok yağlı ise yarım ölçek kadar sirke ile yarım ölçek kadar su ekleyip bu karışım ile camı temizleyebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Göz Neden Ağrır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir