Masaj Çeşitleri ve Vücuda Faydaları
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Masaj Çeşitleri ve Vücuda Faydaları

0

Darbe, ovma veya daireler gerginliği azaltmak ve daha iyi bir rahatlık hissi sağlamak için tasarlanmış sayısız masaj türü vardır. Hangi masaj neye iyi gelir diye merak edenler için detaylıca açıklayalım, 

Masaj Çeşitleri

Masaj çeşitleri ve özellikleri

Aromatik masaj ;

Uçucu yağların iyileştirici kokuları ve yatıştırıcı masajın etkili bir kombinasyonudur. Yağların cilt üzerinde ısıtıcı, serinletici, besleyici veya canlandırıcı etkisi vardır. Kokuları ayrıca beyindeki duygusal kontrol merkezi olan sistemi de etkiler. Ve böylece stresi azaltmaya ve derinden rahatlamaya yardımcı olur. Melisa, gül ve lavanta kokusu gerginliğe yardımcı olur. Portakal, bergamot veya narenciye kokuları canlandırır. Bazı ciltlerin özellikle narenciye özlerine alerjisi vardır, bu nedenle önceden test etmek gerekir.

Masaj Çeşitleri ve Vücuda Faydaları

Şifa masajı ;

Yaşam bilgisi olarak tercüme edilir ve eski bir Hint şifa sanatıdır. Eski şifa yönteminin temel varsayımı artık geleneksel tıpta sosyal olarak kabul edilebilir. Dengesiz bir zihinsel yaşam sizi hasta eder, sağlıksız bir yaşam biçimi beden ve ruh üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Şifa masajı aynı zamanda diyet, tıbbi kontroller ve meditasyonda bir değişiklik içerir. Ancak, ılık yağ içeren manuel, genellikle dört elli uygulamalar bile sakinleştirici ve uyumlulaştırıcı bir etkiye sahiptir. Doku yapılarını beslemeleri ve atık ürünleri vücuttan uzaklaştırmaları beklenir. 

Masaj çeşitleri nelerdir?

Vücudun ayaklarda, ellerde ve kulaklarda, örneğin bireysel kas grupları ve organlara karşılık gelen refleks bölgeleri vardır.  Ayak masajı özellikle kronik baş ağrıları mide ve bağırsak hastalıkları ile alerji ve strese bağlı hastalıklar için kendini kanıtlamıştır. Sırt ağrıları içinde yine uzman bir sırt masajı uygulanmaktadır.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir