Mantarın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarın Yanında Ne Gider

0

Mantarın Yanında Ne Gider ?

En faydalı besinlerden birisi olan ve özellikle anneler çocuklarına sürekli olarak sevdirmeyle uğraştıkları yemeklerden birisi de mantardır. Mantar herkes tarafından pek sevilmez fakat seven insanlarda asla sofralarından mantarı eksik etmezler. Mantar hem bir yemek hem de sote olarak tercih edilmektedir. Hatta isteyen ev hanımları fırında tereyağı ile kaşarlı bir şekilde mantar yemeği de hazırlayabilir. Peki , mantar yemeğinin yanında ne gider ? İşte akşam yemeği için yapmış olduğunuz mantarın yanına yapabilecekleriniz.

Mantarın Yanında Ne yapsam

SOSLU MAKARNA

Mantar dediğimiz zaman genel olarak aklımıza genel yemeklerden birisi de makarna oluyor. Özellikle makarnayı soslu olarak yaparsanız ortaya harika lezzetlerde çıkarmış olursunuz. Mantar yemeğinin yanına yapacağınız makarnaya bir de bol domates ve fesleğen yapraklarını ilave ederseniz harika lezzet çıkarmış olursunuz.

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması büyük küçük demeden herkes tarafından sıkça tercih edilen aperatif lezzetlerden birisidir. Mantar yemeğinin yanına da çıtır çıtır patates kızartmalarını yaparak harika servis yapabilirsiniz.

Mantarın Yanında Ne Gider

KREMALI PATATES PÜRESİ

Patates kızartmasını tercih etmeyecek hanımlar varsa o zaman bunun yerine kremalı olarak yapılan patates püresini yapabilirsiniz. Bence bu tarif mantar yemeğinin yanına çok yakışacaktır.

YOĞURTLU ISPANAK

Mantar yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de vitamin değeri oldukça fazla olan bol yoğurtlu ıspanak yemeği veya kavurmasını tercih edebilirsiniz.

TAVUK SOTE

Mantarları fırında yapacaksanız o zaman bol domatesli ve çeşitli baharatlarla süslenmiş tavuk soteyi tercih edebilirsiniz. İsteyenler tavuk sote yerine et soteyi de yapabilir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir