Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba çeşitleri arasında yer alan ve ana yemeklerin yanında çok güzel olan kendine öz bir tadı bulunan mantar çorbasının yapı oldukça basit çorbalardan birisidir. Özellikle ev hanımları eve gelecek olan misafirlerini ağırlamak için yapmış oldukları ana yemekten önce başlangıç çorbası olarak mantar çorbasını tercih eder. Sizler tercih ettiğiniz mantar çorbasının yanına ise aşağıda sıralamış olduğumuz yemeklerden birisini yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz. O zaman mantar çorbasının yanına ne gider ? diye düşünen ev hanımlarımız varsa yazımızı okumaya devam etsinler…

Mantar Çorbasının Yanına Ne yapsam

BALIK

Mantar çorbasının yanına balık çeşitlerinden birisini tercih ederek ortaya harika lezzetler çıkartmanız mümkündür. Özellikle balığınızı ister tavada ister mangalda isterseniz de fırında yapıp o şekillerde tercih edebilirsiniz.

KARNIYARIK

Patlıcan yemekleri arasında günümüzde en çok sevilenler arasında karnıyarık yemeği yer alıyor. Özellikle karnıyarık ve pirinç pilavını tercih ederseniz bu 3 yemek ile akşama harika menü hazırlamış olursunuz. Özellikle evinize gelecek olan misafirleriniz varsa bu saymış olduğumuz yemekleri yapabilirsiniz.

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Bulgur her çeşitte yapılan pilav türlerinden birisidir. İster salçalı ister sebzeli ve isterseniz de domatesli olarak yapıp mantar çorbasının yanına farklı bir lezzet yaratmış olursunuz. akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onlara ana yemek olarak bulgur pilavı , başlangıç yemeği olarak da mantar çorbasını yapıp servis edebilirsiniz. Fakat bu iki yemeği tamamlamak için de sulu yemek yapmanız daha doğru seçim olur.

YOĞURTLU HAVUÇ KIZARTMASI

Yoğurtlu olarak tercih edilen havuç kızartması genel olarak her yemeğin yanına gitmektedir. Rendelemiş olduğunuz havuçları ilk olarak tavada kızartın ve daha sonra servis tabağına alarak üzerine yapmış olduğunuz sarımsaklı yoğurt ile pul biber eklemesi yaparak mantar çorbanızın yanına tercih edin.

PATATES SALATASI

En son olarak mantar çorbasının yanına gidebilecek lezzetler arasında yapımı da pratik olan patates salatasını seçebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir