Mangalın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mangalın Yanında Ne Gider

0

Mangalın Yanında Ne Gider ?

Türk kültüründe özellikle yaz mevsimi geldiği zaman piknikler de yapılması gereken ilk tercihler arasında mangal yer alıyor. Mangal ise günümüzde çok ayrı bir yere sahiptir. Mangal yapacağınız zaman ise isteğe bağlı olarak kıyma , ciğer , tavuk , balık mangal ve kuşbaşı gibi şeylerden mangal yapabilirsiniz. Şimdi mangal yapacağınız zaman kesinlikle etlerinizi de ona göre marina etmeniz gerekiyor. Marina edilen et mangalda pişeceği zaman iki kat daha lezzetli olacaktır. Peki , mangal yapacağımız zaman yanına alternatif olarak yapabileceğimiz yemekler ve salatalar nelerdir ?

Mangalın Yanında Ne yapsam

BULGUR PİLAV

Mangal yaptığınız zaman yanına da ana yemeklerden birisi olan ve hem salçalı hem de domatesli olarak tercih edilen bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Bulgur pilavınızı da hafif acılı yaparsanız daha lezzetli olacaktır.

YAYLA ÇORBASI

Et yemeği yapıldığı zaman yanına başlangıç olarak ilk tercih her zaman çorba olur. Çorba olarak da yapabileceğiniz lezzetler arasında yayla çorbası yer alıyor. Protein bakımından da oldukça zengin olan mangalın yanına yayla çorbası bence çok yakışacaktır.

Mangalın Yanında Ne Gider

MEVSİM SALATASI

Mangal denilince aklama gelen ilk şey meze veya salata çeşitleridir. İsteğe bağlı olarak ise soğan salatası veya mevsim salatasını tercih edebilirsiniz. Fakat şunu da belirtelim bu ikisi de mangalın yanına çok uyumlu olduğundan isterseniz ikisi de yapabilirsiniz.

SÖĞÜŞ

Mangalın yanına gidebilecek en lezzetli meze türlerinden birisi de söğüştür. Söğüş , sarımsak , kuru soğan , patlıcan közlemesi , domates ve yeşil biber gibi sebzelerin soyulup doğranması sonucunda elde edilir. Bu söğüşün üzerine de sos olarak pul biber , zeytinyağı , nar ekşisini ve tuz ilave ederek mangalın yanına harika meze yapmış olursunuz.

LAVAŞ YADA PİDE

Yapmış olduğunuz mangalın yanına tercih edebileceğiniz ekmekler arasında lavaş veya pide yer almaktadır. Zaten mangalla gidebilecek en ideal ekmek genel de lavaş oluyor. İsteğe bağlı olarak da pide tercih edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir