Lazanya Yanında Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lazanya Yanında Ne Yapılır

0

Lazanya Yanında Ne Yapılır ?

Lazanya genel olarak bir italyan yemeğidir ve İtalya’da en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Günümüzde ise lazanya deneyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmeye başlandı. Fakat en çok sorulan sorular arasında lazanya yanında ne gider ? sorusu olmaktadır. Şimdi lazanya özel soslar ile hazırlanan harika lezzetlerden birisidir ve yanına yapacağınız güzel yemekler sayesinde menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. Lazanya demiştik İtalyan mutfağına özgü eğer sizler de İtalyan lezzetlerinden devam etmek istemiyorsanız o zaman sizler için bulmuş olduğunuz ana yemeklerimize göz atabilirsiniz.

Lazanya Yanında Ne Gider

YAPRAK SARMASI

Türk mutfağında yaprak sarmasının yeri çok farklıdır ve özellikle zeytinyağlı yemekler denince akla ilk gelenlerden birisidir. Bu yüzden Lazanya yemeğinin yanına yaprak sarması bence çok güzel gider.

İTALYAN SALATA

Lazanya İtalya’ya özgü bir yemektir ve sizler İtalya mutfağından devam edecekseniz o zaman İtalya’ya özgü olan salatayı tercih edebilirsiniz. Bu salata makarna çeşitlerinden hazırlanıyor ve isteyenler salam ekleyerek de süslemeler yapabilir.

FESLEĞENLİ SALATA

Lazanya yemeğinin yanına gidebilecek diğer salata türlerinden birisi de fesleğenli salata oluyor. Hem domates hem de fesleğenle hazırlanan bu salatayı genel olarak birçok kişi bilmektedir. Eğer sizler de biliyorsanız bence denemelisiniz.

Lazanya Yanında Ne yapsam

DEREOTLU HAVUÇ

Salata yapılacağı zaman genel olarak hiç vazgeçilmeyen lezzetler arasında havuç yer almaktadır. Havucu da farklı şekilde sunmak istiyorsanız o zaman dereotlu olarak yaparak lazanyanın yanına servis edebilirsiniz.

KABAK GARNİTÜRÜ

Lazanya yemeğinin yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisi de kabak garnitürü oluyor. Hem kabak hem de mısır bir araya gelerek hazırlanan bu yemeği bence denemelisiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir