Lazanya Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lazanya Yanında Ne Gider

0

Lazanya Yanında Ne Gider ?

Lazanya , günümüzde sık sık tercih edilen lezzetlerden birisidir ve özellikle İtalyan Mutfağının en önemli yemekleri arasında yer alır. Lazanya biliyorsunuz ki özel soslar ile hazırlanır ve bu yemeğe lezzetini veren de soslar oluyor zaten. İtalyan mutfağına özgü olan lazanyanın yanına eğer İtalyan lezzetlerden giderim diyorsanız o zaman İtalyanlara ait olan salata çeşitlerinden birisini bu yemeğin yanına tercih edebilirsiniz. Lazanya yemeğini aynı zaman da kıymalı olarak tercih ederseniz daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz. O zaman başka bakalım yanına neler yapabiliriz ?

Lazanya Yanında Ne Gider

YAPRAK SARMASI

Lazanya yemeğinin yanına gidebilecek lezzetlerden birisi de zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarması olabilir. Zaten zeytinyağlı yemekler denince akla genel olarak yaprak sarması geliyor. Sizler de yaprak sarmasını çok seviyorsanız ve zamanınız varsa bence deneyebilirsiniz.

İTALYAN SALATA

İtalyanlara ait olan bu salata çeşidi lazanya yemeğinin yanına çok yakışacaktır. Çünkü lazanya da bir İtalyan yemeği olduğundan ikisi birbiri ile çok uyumlu olacaktır.

Lazanya Yanında Ne yapsam

FESLEĞENLİ SALATA

Yapmış olduğunuz lazanya yemeğinin yanına salata çeşitlerinden birisi olan fesleğenli salatayı deneyebilirsiniz. Zaten domates ve fesleğenin lezzetini bilmeyen yoktur sanırım. Özellikle evinize misafir gelecekse bence bu salata çeşidi denemelisiniz.

DEREOTLU HAVUÇ

Bir salata yapıldığı zaman mutlaka havuç tercih edilir. Havucu ise farklı şekillerde kullanmak istiyorsanız o zaman dereotlu olarak havucunuzu tercih edebilirsiniz.

KABAK GARNİTÜRÜ

Lazanya yemeğinin yanına gidebilecek lezzetlerden birisi de kabak garnitürü yemeğidir. Kabak ile mısırı bir araya getirerek ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir