Kadınların Yeri

Lavabodan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar ?

Lavabodan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar ?

Lavabodan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar ?

Silikon biliyorsunuz ki kullanımı çok kolaydır ve suya da çok dayanıklı olduğundan dolayı özellikle en çok lavabo gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle güçlü bir yapıştırma özelliği vardır bunun haricin de ise çabuk kurumaktadır. Tabi bu kadar çok avantajı olsa da bazı durumlar da dezavantaj olarak leke gibi problemler başımıza gelebiliyor.

Lavabodan Silikon Lekesi Nasıl Çıkar

Lavabolarımız da kullanmış olduğumuz silikonlar bazı durumlardan dolayı silikon lekesi oluyor ve buda ister istemez insanın canını çok sıkıyor. Peki , lavabodan silikon lekesi nasıl çıkar ? sizler için araştırmalar yaptık ve bulmuş olduğumuz en etkili yöntemleri aşağıya yazdık. Uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde lavabolarınız da oluşan silikon lekelerini kolayca çıkartabileceksiniz.

Silikon Lekesini Çıkarmak İçin Yapmanız Gerekenler;

  • Uygulama yaparken silikon lekesi olduysa o zaman bu leke daha fazla sertleşmeden hemen bir ıslak bez alarak temizleyebilirsiniz.
  • Silikon lekesinin oluşması uzun sürdüyse o zaman üzerine deterjan dökelim ve köpürtme yaparak bez yardımı ile yüzeyi güzelce silelim.
  • Silikon uygulaması yapıldı ve aradan uzun süre geçti silikon lekesi o yer de kuruduysa ; elinize sert bir cisim alarak o yeri kazımanız gerekiyor. İster jilet isterseniz de maket bıçağı yardımı ile bunu yapabilirsiniz.
  • Kazımı işlemi yapacağınız zaman ise burada yapmanız gereken sivri olan kısmı kesinlikle zemine temas ettirmemeye özen gösterin. Eğer bu duruma dikkat etmezseniz o zaman lavabonuzun içerisin de çizikler meydana gelebilir.
  • Kazımı işlemi yaparsanız kalıntılar meydana gelir ve bunların olmasını istemiyorsanız o zaman kimyasal maddeler de kullanabilirsiniz.
  • Ama ben kimyasal madde kullanmak istemiyorum diyorsanız o zaman eczanelerde satılan alkol alabilirsiniz. Bu almış olduğunuz alkolü lekeli olan yere uygulayın ve yumuşaması için bir süre bekleyin. Daha sonra ovma işlemi yaparak lekeyi o yerden çıkartabilirsiniz. Ovalama yaparken de bulaşık süngerini kullanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ