Lastik Nasıl Parlatılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Lastik Nasıl Parlatılır ?

0

Arabaların, vazgeçilmezleri arasında şüphesiz lastikler bulunur. Dolayısıyla lastik temizliğinin düzenli yapılması gerekir. Parlayan lastik dikkat çekici ve güzel görünür. Bu yüzden “Lastik nasıl parlatılır?” sorusuyla sık karşılaşılır.

Lastik Nasıl Parlatılır

Öncelikle lastik sesleri ayarlanmalıdır. Böylelikle yolculuk esnasında ani fren yapıldığında lastikler yola sıkıca tutunur. Lastiklerin temizliği düzenli yapıldığın uzun ömürlü kullanılabilir. Sadece sanayide değil evde de bazı yöntemlerle lastikler temizlenebilir. Bunun için özel yapılmış lastik parlatıcı ürünler bulunmaktadır.

İçindekiler

Evde Lastik Nasıl Parlatılır?

Oto lastik nasıl parlatılır, sorusuna evde yapılacak kolay bir yöntem cevap olarak verilebilir. Öncelikle yapılacak malzemelerin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Kaliteli ve doğru malzemeler kullanılmadığında etkileyici bir karışım yapılamaz.

Arap sabununun içerisine bir miktar gliserin eklenir. İyice karıştırılır ve lastiklere sürülür. Bu yöntem, her zaman uygulanmamalıdır. Çünkü Arap sabunu, lastiği parlatsa da beyazlatma ve kabuklanma özelliği de vardır.

Motor lastik nasıl parlatılır, sorusu için ise bir yöntem bulunur. Bir şişe kolanın içerisinde yaklaşık 1 çay kaşığı şeker eklenir. Etkili bir yöntemdir. Kolaylıkla uygulanarak lastikler parlatılabilir. Bunun yerine lastiklere elma sirkesi ya da tıraş köpüğü sürülebilir. Ancak bu yöntem, diğer yönteme göre daha az etkilidir.

Lastiklerin bu şekilde düzenli temizliği yapıldığında yolculuklar sırasında sorun yaşanmaz. Ayrıca uzun ömürlü olacakları için rahatlıkla kullanılabilir. Böylelikle maddi açıdan da tasarruf sağlanmış olunur.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir