Lahmacunun Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahmacunun Yanına Ne Gider

0

Lahmacunun Yanına Ne Gider ?

Lahmacun , günümüzde sık sık tüketilen ve en çok sevilen et türü yemeklerinden birisidir. Özellikle Lahmacun yanına birden fazla güzel çeşitlerde yemekler yapılarak ortaya harika lezzetler çıkartıyorlar. Lahmacun yapıldığı zaman yanına içecek olarak ilk tercih edilen Ayran oluyor. Bunun yanı sıra çiğ köfte de çok iyi gitmektedir. Hatta doğu tarafından lahmacun yapıldığı zaman yanına mutlaka çiğ köfte tercih ediliyor. Ama sizler farklı yemekler arıyorsanız o zaman aşağıda bulunanlardan birisini de tercih edebilirsiniz.

Lahmacunun Yanına Ne yapsam

ÇİĞ KÖFTE

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan çiğ köfte lahmacunun yanın da çok iyi gitmektedir. Özellikle lahmacun , çiğ köfte ve Ayran seçimi yaparak harika menü hazırlamış olursunuz.

MERCİMEK ÇORBASI

Lahmacun katı yemeklerden birisi olduğundan yanına mutlaka olarak sulu yemek olarak çorba yapılması daha doğru seçim olacaktır. Çorba olarak ise mercimek çorbasını seçebilirsiniz.

Lahmacunun Yanına Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Pilav çeşitlerinde en çok yapılanlar arasında pirinç pilavı ile bulgur pilavı gelmektedir. Çok lezzetli olan bu yemeği yapmış olduğunuz lahmacunun yanına tercih edebilirsiniz.

SALATA

Lahmacun hiçbir zaman salatasız yenmez ve en iyi meze olarak mevsim salatası veya çoban salatasını yapabilirsiniz. Hatta isteyenler salata yaparak ekstra olarak roka gibi yeşillikleri de tercih edebilir.

PATLICAN YEMEKLERİ

Et yemeği yapıldığı zaman yanına bir de patlıcan yemeği yapılınca ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Sizler de lahmacunun yanına patlıcan yemeklerinden birisini yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir