Lahana Sarması Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahana Sarması Yanına Ne Gider

0

Lahana Sarması Yanına Ne Gider ?

Kış mevsimi geldiği zaman biliyorsunuz ki farklı farklı sebzeler çıkmaya başlıyor ve bunların başın da lahana geliyor. Lahana ile yapılan sarma da çok lezzetli olduğundan herkes tarafından sıkça tercih ediliyor. Özellikle iç harcı yapıldığı zaman içerisine kıyma konulunca ortaya daha lezzetli tat çıkıyor. Şimdi lahana sarması yapıldığı zaman yanına yakışan yemekler et yemekleri oluyor genel olarak. Hatta dileyenler sıcak yemekler dileyenler de zeytinyağlı olarak soğuk yemekler tercih edebilir. Eğer evinize gelecek misafirleriniz varsa da onları ağırlamak için aşağıda bulunan yemeklerden birini seçebilirsiniz.

Lahana Sarması Yanına Ne yapsam

KURU BİBER DOLMASI

Lahana sarması yapıldığı zaman yanına yakışacak en güzel yemeklerden birisi de kuru biber dolması olmaktadır. Hatta kuru biber dolması Antep yöresine aittir ve orada kurutulmuş olan biberler ile dolma yapılmaktadır.

ET HAŞLAMA

Lahana sarması et ile yapılınca daha lezzetli ve güzel oluyor. Fakat evinize gelecek misafirleriniz varsa ve onlar et sevmiyorlarsa o zaman eti sarmanın içine eklemek yerine yanına et haşlama yaparak servis edebilirsiniz.

Lahana Sarması Yanına Ne Gider

ALİ NAZİK

Ali nazik hem meze hem de yemek olarak günümüzde çok tercih edilenlerden birisidir. Yani sizler lahana sarmanızın yanına ister yemeğini yapın isterseniz de mezesini karar sizlere kalmış.

TAZE FASULYE

Lahana yemeğinin yanına yakışacak bir diğer yemeklerden birisi de zeytinyağlı olarak yapacağınız taze fasulye yemeğidir. Taze fasulye yemeğini yapacağınız zaman bol domatesli yaparsanız daha lezzetli olacaktır.

KABAK ÇİCEĞİ DOLMASI

kabak çiceği dolmasını eğer ilk defa duyuyorsanız ve hakkında bilginiz yoksa o zaman araştırıp ona göre yapmanızı öneririz. Fakat güzel bir yemektir ve misafirleriniz varsa akşama bence yapılması gereken yemek türlerinden birisidir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir