Kusmak İçin Ne Yapılır ? Kolayca Kusmak İçin Yapılması Gerekenler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Kusmak İçin Ne Yapılır ? Kolayca Kusmak İçin Yapılması Gerekenler

0

Kusmak İçin Ne Yapılır ?

Mide bulantısı ve kusma kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir. Ancak bunların hastalık olmadığını hatırlamak önemlidir. Aksine, birçok hastalığın belirtileridir.

Kolayca Kusmak İçin Yapılması Gerekenler

Kusma nedir? Midede genellikle kusma isteğine bağlı bir huzursuzluk hissidir. Ancak mide bulantısı her zaman kusmaya neden olmaz. Kusma, mide içeriğinin ağız yoluyla boşaltılmasıdır. İnsanların kusmasının pek çok farklı nedeni vardır. Tipik olarak, bir tür bedensel sorun mide bulantısına yol açar ve mide bulantısı kusmaya neden olabilir. 

Bazen kusma vücudun Enfeksiyonla savaşmasıdır ve bazen kusma psikolojik stresin sonucudur. Kusmak berbat bir histir ve bir durumun gerçekte olduğundan daha kötü olduğunu düşünmenize neden olabilir. Kusmadan önce mide bulantısı hissi bile berbat hissettirir, ancak mide bulantısı her zaman aslında kusacağınız anlamına gelmez.

Kusmak için neler yapılabilir ?

Normalde kusma, vücudumuzda bir şeylerin ters gittiğinin bir işaretidir. Bozulmuş yiyeceğe verilen tepki kadar zararsız veya zehirlenme veya kanser gibi daha ciddi bir şey olabilir. Ancak bazen, kötü bir akşamdan kalma vakasını veya kötü bir asit olayını tedavi etmek için kusmanın uyarılması gerekir. Ayrıca birçok kişi midesinin içindekileri dışarı attıktan sonra büyük bir rahatlama yaşar. Bununla birlikte, zorla kusmak için yöntem denemek bazen kanamaya ve boğazınızda yaralanmalara neden olabilir. 

Kusmak İçin Ne Yapılır

Kusmak için ne yapmalı diye merak edenler için, dolu mideniz olduğunda kusmak her zaman daha kolaydır. Yeterince su içmek mide, yemek borusu ve boğazınızdaki baskıyı kusarken azaltır. Su ayrıca mide içeriğinin kolay atılması için seyreltilmesine de yardımcı olur. Ancak su içtikten sonra hemen kusmayın; Bunu yapmadan önce 10 dakika beklemek akıllıca olacaktır.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir